Kasa temizliği sonrası işlemcimin sıcaklığı yükseldi

spor_

Centipat
Kasa temizliği yaptım, işlemcimin sıcaklığı düşmesi gerekirken yükseldi, sıvı soğutma fanları CPU-fan pinlerine bağlı, fanlar çift ve tek girişli çoklayıcıya bağlı. Tek yaptığım kabloyu gizlemek için iki fan soketini söküp yan kapaktan tekrar bağlamak oldu. Acaba bu esnada bir şey olmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba fanları ters takmış olabilir misiniz?
Yok.
Az önce baktım ön üç fandan birinin pinini takmamışım, takınca düzelir diye düşündüm ama hala biraz sıcaklık yüksek.
Bu arada işlemci sıcaklığım yükselip düşen bir döngü içinde; 33 dereceye çıkıp 25 dereceye kadar düşüyor, bu dereceyi sabitleyemez miyim acaba? İşlemcim Ryzen 5 3600.

Merhabalar temizlik yaparken bazen düzgün temizlemek için pinleri oynatmış olabiliyoruz. Onun için bütün pinleri kontrol etmen, bios pili dahil. Stok fan mı var ne var bilmiyorum ama onu tam ve doğru oturtmuş olman. Genelde programla ilgili oluyor bi 25 bi 35 olması 25-35 arası iyi bir sıcaklık bu arada.
Bios'dan kontrol et yine 25-35 arası çok hızlı oynuyor mu?

Merhabalar temizlik yaparken bazen düzgün temizlemek için pinleri oynatmış olabiliyoruz. Onun için bütün pinleri kontrol etmen, bios pili dahil. Stok fan mı var ne var bilmiyorum ama onu tam ve doğru oturtmuş olman. Genelde programla ilgili oluyor bi 25 bi 35 olması 25-35 arası iyi bir sıcaklık bu arada.
Bios'dan kontrol et yine 25-35 arası çok hızlı oynuyor mu?
Çok hızlı bir şekilde değil, 5 saniyede bir oluyo.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı