Çözüldü Kasa temizliğinden sonra ekrana görüntü gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bacoen

Decapat
Daha fazla  
Az önce kasayı temizledim elim ile HDMI kablosu ile yeniden bağladım açmaya çalışınca ses geliyor ama ekranda görüntü yok.

Sisteminiz eski mi? Eski bilgisayarımı temizlerken elim bazen SATA kablolarına çarpıyordu, bundan dolayı görüntü vermemezlik yapardı. Böyle bir şey olmuş olabilir mi?
Nisan ayında aldım ama parçalar eski.
Bilgisayarı açtığınızda ekran kartı fanları falan tam devirde mi çalışıyor?
Sanırım.

Çözümü bilen yok mu?

Ramler fanın altında kalıyor erişemiyorum.
Hocam bu durumda önce fanı çıkarıp sonra ramleri çıkarmanız gerecek. Sorunun ram'den kaynaklandığını düşünüyorum. Geçen bir arkadaşımda kasa temizliği yaparken aynı sorunu yaşadı beni arayıp çağırdı ramleri çıkardım. Önce biriyle çalıştırmayı denedim görüntü geldi daha sonra diğerini, taktım tekrar görüntü gitti. Sonra ram'in birinde sorun var sandım ama yerlerini değiştirdim ve görüntü sorunsuz geldi.

Statik elektrik birikmiş olabilir, sistemi fişten ayırın, güç düğmesine 5-6 kez basıp çekin.
Deneyeceğim.
Statik elektrik birikmiş olabilir, sistemi fişten ayırın, güç düğmesine 5-6 kez basıp çekin.
Dediğinizi yaptım ilkinde çalışıp kapandı tekrardan taktım kabloyu çalıştırdım yine olmadı.
Hocam bu durumda önce fanı çıkarıp sonra ramleri çıkarmanız gerecek. Sorunun ram'den kaynaklandığını düşünüyorum. Geçen bir arkadaşımda kasa temizliği yaparken aynı sorunu yaşadı beni arayıp çağırdı ramleri çıkardım. Önce biriyle çalıştırmayı denedim görüntü geldi daha sonra diğerini, taktım tekrar görüntü gitti. Sonra ram'in birinde sorun var sandım ama yerlerini değiştirdim ve görüntü sorunsuz geldi.
1 adet ram var.

Izoly aldığınıza inanamıyorum. Karşılayacaklarını hiç sanmıyorum.

Bip sesinden bahsediyorsunuz sanırım. HDMI kablosunu ekran kartına değil de anakarta takıp deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı