Rehber Kasa Tier List

Ryzen 5800x3D işlemci mevcut şu an elimde. Soğutucu olarak Arctic Liquid Freezer II 360 veya NZXT Kraken X73 360 almayı düşünüyorum. Sistemin geri kalan parçalarını henüz almadım fakat önümüzdeki bir iki hafta içerisinde almayı planlıyorum.
GPU tercihinize göre PSU önereceğim. Kasa önerimi P500A olarak yaptım ve linki de yukarı attım hocam.

GPU olarak 3070 Ti veya 6900XT düşünüyorum hocam. Teşekkür ederim bu arada kasa önerisi için.
PSU olarak şunlara bakabilirsiniz;

Teşekkür ederim hocam.
PSU olarak şunlara bakabilirsiniz;

P600s indirimden almadık bir daha da indirime girmedi. Parasını verip alayım diyorum istemediğim renk var. P500A alayım dedim hem beyaz severim ama beyazı çok kötü duruyor bana göre yoksa güzel kasa ve beğenen olur illaki. Sonra ne yapsam ne yapsam derken Phanteks G500A adlı kasanın çıktığını gördüm. Önde 3x 14cm M25 fanlar bulunuyor. Mat beyaz olanını alacağım eğer gelirse. Mis gibi kasa P500A nin güncel versiyonu arka kapağa neden kablo toplama kapakları yaptılar anlam veremedim. Cam yapsalar neyse.

Ayrıyetten phanteks kendine alt firmayla açmış. MagniumGear adı altında QTube 2 gibi bir kasası var lian li çakması gibi duruyor ama beğenenler var tabi ülkemizde yok orası ayrı. Amazon.com.tr üzerinden geliyor ama 2k vergi ve kargo çıkıyor.

--------------
Ufak bir ekleme. Phanteks'i Türkiye'ye getiren distribütör ile konuşmam oldu.

Phanteks P600S Matte White
Phanteks Evolv X Matte White
Ve yeni model Phanteks G500A DGRB modelleri siparişleri verilmiş.
Ancak gelmesi, gümrükten geçmesi ve satışa sunulması Nisan ayını bulacakmış.
Öncesinde ön sipariş ilanları açılacakmış.
Açıkçası full hava akışı istiyorum. mükemmel gibi dursa da Evolv X Beyazı eleyebilirim.
P600S ile G500A arasında kalacak gibiyim. Nisan ayına kadar kasa almamaya karar verdim :)
Bunlardan başka phanteks getiren de yok boşuna stok beklemeyin arkadaşlar. Gelince yazarım yine..

Ürünlerden fotoğraflar;

P600S
1669839492870.png

Evolv X
1669839556057.png

G500A
1669839605483.png

Son eklediğim foto P500A imiş özür. Düzenleyemiyorum. Ekliyorum

G500A
1669839707863.png

Son düzenleme:
Ne demeye çalıştığınızı açıkça söyler misiniz?
Yani duyar kasmak gibi algılayacak herkes ama umuruma değil. Türkçe karşılığı olan sözcüklerin ısrarla İngilizce veya başka bir dilde kullanılmasından nefret ederim. Tier List ne demek? "Sizler için en iyi bilgisayar kasalarının rehberi hazırladım." Tarzı bir başlık atsan dilimiz için daha iyi bir örnek olur. Sıradan bir X vatandaş bir kasa satın almak istese ve Google üzerinden aratma yapsa bu gönderiye ulaşması çok zor. Çünkü adam Türkçe kullanarak araştırma yapacak. Kasa Tier List, yazarak değil. Buna değinmek istiyorum.

Yani duyar kasmak gibi algılayacak herkes ama umuruma değil. Türkçe karşılığı olan sözcüklerin ısrarla İngilizce veya başka bir dilde kullanılmasından nefret ederim. Tier List ne demek? "Sizler için en iyi bilgisayar kasalarının rehberi hazırladım." Tarzı bir başlık atsan dilimiz için daha iyi bir örnek olur. Sıradan bir X vatandaş bir kasa satın almak istese ve Google üzerinden aratma yapsa bu gönderiye ulaşması çok zor. Çünkü adam Türkçe kullanarak araştırma yapacak. Kasa Tier List, yazarak değil. Buna değinmek istiyorum.
Birincisi; dediğin başlığı atamazsın çünkü o tarz başlıklar bu forumun yapısına uygun değil.
İkincisi; Türkiye'de de yaşasan, kimse "Kasa Kalite Sıralaması" veya "Kasa Seviye Listesi" veya "Kasa Sıralaması" vb. Türkçeleştirilmiş aramalar yapmıyor. Teknoloji zaten Türkçe bir şey değil ki. Öğrendiğimiz çoğu şey İngilizce'den Türkçe'ye yerelleştirilerek geçiyor ama insanlar teknolojik bir bilgiyi araştırırken olabildiğince İngilizce sözcüklerle aratır ki daha çok kaynak ile karşılaşabilsin. Dolayısıyla çoğunluğa hitap etmek, azınlıktan daha önemlidir ve bu sebeple de başlıkta İngilizce tabirler yer alıyor.

Geri
Yukarı