Kasa tozlanması

slmnblvck

Hectopat
Makaleler
1
Kasayı koyduğum yerde fazla toz kapıyor. Dün kasanın kapağını açtım oha! 1 ayda fazla toz kapmış. MSI Afterburner'dan baktığımda CPU ve GPU sıcaklık değerleri aynı. Ben temizlemeye üşeniyorum ve fazla bilgi sahibi değilim. Bu zamanla ne gibi sorun getirebilir kasadakı bileşenlere? Artı şu ekran kartının kendi alüminyum soğutucusu falan biraz yapış, biraz da fazla toz kapmış durumda, bu rahatsız etti beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstra ısınma ve aşırı tozlanmada kısa devre tarzı teknik problemlere yol açabilir.
Uygun fiyatlı el kompresörü alabilirsiniz. Belirli zamanlarda hava tutarak, detaylı temizliğin süresini uzatmış olursunuz.

Ekstra ısınma ve aşırı tozlanmada kısa devre tarzı teknik problemlere yol açabilir.
Uygun fiyatlı el kompresörü alabilirsiniz. Belirli zamanlarda hava tutarak, detaylı temizliğin süresini uzatmış olursunuz.

Ekstra ısınma söz konusu değil. Güçlü bir fön ile de yapılır mı? Ekran kartını sökmem şart mı? Eğer değilse hangi yönden hava verip temizlik yapmam gerek?

Fön makinesi yapışık olan tozlar için ve alüminyum panellerin arasındaki tozlar için yeterli olmaz.

Oturduğun yere yakın oto yıkama varsa kasayı götür hava kompresörlerini kullan. Ben hep öyle temizliyorum, mis gibi oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı