Masaüstü bilgisayarın tozlanması nasıl önlenir?

Metehan_x

Picopat
Yer
Amasya Merkez
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus dual gtx 1660 super
intel i5 11400f
16 gb kingston ram
512 gb ssd
1 tb hdd
Meslek
Öğrenci
Yaşadığım yer çok tozlu bir yer, bu durum PC için sıkıntılı bir durum. Her ay temizlemek zorunda kalıyorum. Kasanın altındaki PSU fanının filtresinde resmen tabaka şeklinde toz oluşuyor. Kasanın ön tarafı da aynı şekilde. PC'yi yakın zamanda sıfırladım ve PC'nin oyunları indirmesi için açık kalması gerekiyor. Ön tarafına, bir de altına peçeteden filtre gibi yapsam bu sıkıntının önünde geçmiş olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığım yer çok tozlu bir yer bu durum PC için sıkıntılı bir durum. Her ay temizlemek zorunda kalıyorum. Kasanın altındaki PSU fanının filtresinde resmen tabaka şeklinde toz oluşuyor. Kasanın ön tarafı da aynı şekilde. PC'yi yakın zamanda sıfırladım ve PC'nin oyunları indirmesi için açık kalması gerekiyor. Ön tarafına, bir de altına peçeteden filtre gibi yapsam bu sıkıntının önünde geçmiş olur muyum?

Yapacağınız hiçbir şey yok maalsesef. Eğer kalabalık ve toz alan bir evde yaşıyorsanız günlük odanızı temizlemekten başka hafifletici bir olayınız yok.

Yaşadığım yer çok tozlu bir yer, bu durum PC için sıkıntılı bir durum. Her ay temizlemek zorunda kalıyorum. Kasanın altındaki PSU fanının filtresinde resmen tabaka şeklinde toz oluşuyor. Kasanın ön tarafı da aynı şekilde. PC'yi yakın zamanda sıfırladım ve PC'nin oyunları indirmesi için açık kalması gerekiyor. Ön tarafına, bir de altına peçeteden filtre gibi yapsam bu sıkıntının önünde geçmiş olur muyum?

Hocam toz filtresi yoksa sıkıntı tabii ki de hemen bir tane edinin, ayrıca masaya koyma şansınız varsa daha az toz alır, düzenli olarak tozunu alırsan sıkıntı yaşamazsın.

Ben alalı 5 ay oldu 1 kere bile temizlemedim camında tozlar gözüküyor ekran kartının üstü biraz tozlu büyük bir soruna yol açar mı?

Ben alalı 5 ay oldu 1 kere bile temizlemedim camında tozlar gözüküyor ekran kartının üstü biraz tozlu büyük bir soruna yol açar mı?

Toz sadece sizin gördüğünüz kadar değil maalesef içini açın ekran kartının altına bakın işlemcinin fanının içine bakın ne dediğimi anlarsınız.

PC masada mı yerde mi?

Yerde.

Geri
Yukarı