Çözüldü Kasa üzerinde LED tuşu ne işe yarar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZvD

Hectopat
Bilgisayar kasam yeni nesil bir kasa fakat üzerinden "LED" isimli bir tuş var, bu tuş ne işe yaramakta?

Çözüm
Kasa modeliniz nedir? Büyük ihtimalle kasa fanlarınızın LED aydınlatmalarını kontrol etmek için koyulmuştur. Büyük oranda bu işe yarıyor.
Kasa modeliniz nedir? Büyük ihtimalle kasa fanlarınızın LED aydınlatmalarını kontrol etmek için koyulmuştur. Büyük oranda bu işe yarıyor.

Çözüm
Benimki resete bağlı nasıl LED'e bağlayabilirim lütfen cevap verin.
LED'in aynı RESET-SW gibi minik bir aparatı olur, reset'i kontrolcüden çıkarın (büyük ihtimalle kontrolcü arka tarafta), sonra RESET-SW'yi anakarta, LED'i kontrolcüye bağlayın.

LED'in aynı RESET-SW gibi minik bir aparatı olur, reset'i kontrolcüden çıkarın (büyük ihtimalle kontrolcü arka tarafta), sonra RESET-SW'yi anakarta, LED'i kontrolcüye bağlayın.
Ben kasaya baktım LED in bi aparatı olduğunu görmedim zaten leşker molex girişiyle PSU ya bağlı direk
Molexlerde böyle ledlerin bu aparatı yok

Dosya Ekleri

• SAVE_20220316_083229.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 213
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…