Çözüldü Kasa USB port bağlantısı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RazoRR

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Sharkoon Elite CA300t kasam var, yan tarafta USB ve Type-C portu var onları anakarta bağlamak istiyorum.

Anakartım ASUS B450 Plus Gaming, yalnız kasanın port bağlantısının kablosuna uygun giriş bulamıyorum anakartta.

Aşağıya USB kablosunun ve anakartın fotoğrafını ekleyeceğim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20220527_195130.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 130
  • 20220527_195218.jpg
    53,5 KB · Görüntüleme: 93
  • aura-lighting-stable.png
    717,8 KB · Görüntüleme: 88
Çözüm
Tamamdır hocam. Maalesef Type-C çıkışı yok. O kablo boş kalacak. Dönüştürücüler var fakat bu kez de USB'lerden olacaksınız.
Eklediğim fotoğraftaki kablonun yan USB portlarının kablosu olduğunu düşünüyorum, doğru mu? Eğer kablo o ise ona uygun bir giriş yok anakartta.

Elinizdeki Type-C girişine benziyor. Her anakartta bu çıkış yok. Tamam sizdeki TUF Pro Gaming modeli. Başka uzantısı var mı?

Hocam yanlışım yoksa internetten kullanım kılavuzuna da baktım ama sanırım sadece USB 3.0 girişi var Type-C için bir giriş göremedim.

Tamamdır hocam. Maalesef Type-C çıkışı yok. O kablo boş kalacak. Dönüştürücüler var fakat bu kez de USB'lerden olacaksınız.

Çözüm

Peki hocam bunu çevirme imkanım var mı herhangi bir adaptör ile. Type-C girişli bir kulaklığım var, arka tarafa kablosu yetişmiyor, yandan bağlamam lazım.

Dosya Ekleri

• 8911917449266.jpg
    17,6 KB · Görüntüleme: 19
Dediğinizi anladım. Şöyle bir şey alıp kullanacağım yandan.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi akşamlar.
En iyisi olur hocam. Hayırlı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…