Kasa ve klavye temizliği için kompresör ve temizlik tavsiyesi

berkayvirtue

Kilopat
Daha fazla  
Kasa şu anlık o kadar berbat olmasa da, klavyede birkaç güne mantar büyüyecek sanırım. Uygun fiyatlı kompresör önerirseniz sevinirim. Bir de aklımda birkaç soru var. Kompresörü çok yakından tutmazsam (yaklaşık 40-45 cm aralığında) anakart bileşenlerine ve özellikle işlemci fanına, ve kasa fanlarına zarar verir mi? Ekran kartı fanlarını kendi ellerimle temizlemeyi düşünüyorum (ıslak mendille vs. silmeyi)
Ve kompresörde Watt ne kadar önemli?

Ve sizce alınır mı?
600W El Kompresörü Elektrikli Hava Üfleme Körüğü Fiyatı (hepsiburada.com)

Aynı ürünü yaklaşık 2 senedir bilgisayar temizliği için kullanıyorum. Kasaya üflerken fanlar dönmesin diye fanları bir elimle tutup üflüyorum. Tertemiz oluyor sıkıntısız kullanabilirsin.

Aynı ürünü yaklaşık 2 senedir bilgisayar temizliği için kullanıyorum. Kasaya üflerken fanlar dönmesin diye fanları bir elimle tutup üflüyorum. Tertemiz oluyor sıkıntısız kullanabilirsin.
Fanların kompresörün verdiği hava ile dönmesi nasıl zarar verebilir ki uzaktan üflerse? Fanlar zaten gün boyu dönmüyor mu? 🤔

Fanların kompresörün verdiği hava ile dönmesi nasıl zarar verebilir ki uzaktan üflerse? Fanlar zaten gün boyu dönmüyor mu? 🤔
Şöyle bir durum var hocam aleti kullandığınızda fark edeceksiniz. Alet çok güçlü hava üflüyor. Eğer fanların dayanabileceği hızdan fazla döndürürse fanlarda problem yaratabilir. Tabiki illa problem olacak diye bir şey yok ama ben önlemimi alıyorum diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı