Kasa ve Power Supply önerisi

ArdaKütük

Centipat
Herkese merhaba arkadaşlar, ben Dark Unreal mesh kasa almak istiyorum yanında gelen Power Supply +80 Plus Gold sertifikalı sizce kaliteli midir? Değilse de başka önerileriniz var mı?

Ben Vatandan 1000 liraya almıştım 650W olanını.Çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim püfür püfür kasa
Bende de masterbox lite 5 var ön kapağı olmasa çok iyi hava akışı var.
Ön kapağına ne yapabilirim , Fikri olan var mı?

1200 tl kasa+psu
O zaman cooler master alın.
Bi sitede görmüştüm mika olan kapağı lazerle kesip ızgara koyuyordu,ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama mesh bi kapak bulursan uyumluluk göstereceğini düşünüyorum
İlla mastebox olması lazım mı ?

Dark Unreal mesh alınacak bir kasa değil yapısı gereği bana göre.

Güç kaynağının yukarıda olması sorun değil. Gerekli tasarımın yapıya uygun hale getirilmesi sonucu gerekli alan oluşturulup üst kısma 120mm, 140mm, 240mm ve 280mm sıvı soğutma desteği dahi verilebilir.
Ancak kasa üreticileri sadece üst seviye modellerde çok fazla detaya girer. Bu sebeple fiyatı ucuz olan kasalarda yapı eksikliklerini çok rahat görüyoruz.

Dark Unreal mesh kasanın boyutları büyütülerek ciddi bir tasarımdan geçtikten sonra kendine yer bulabilir anca.
Kasanın materyali bana iyi görünmedi.

Başlangıç seviyesi olan bilgisayar donanımı içi yeter.
Ön tarafa sıvı soğutma takılabilir. Ancak bunun negatif etkisi içeri sıcak hava çekmek oluyor.
Kasanın alt kısmına fan takmam mümkünse eğer ön fan yeri havayı dışarı atmak için kullanma fırsatını oluşturur. Ancak kasanın altı kasa içine daha çok toz çektiğini asla unutmayın.

Micro-ATX, Mini-ITX için tercih edilebilir. ATX için ben pek olumlu görmedim.

1200 TL bütçeniz varsa bu modeli düşünmeyin.

Phanteks P350X tercih edilebilir.
Cooler Master Mastercase 5 ve PRO modeli benim en çok sevdiğim kasadır. Ekstra alınacak toz filtreleri sayesinde emin olun ki ülkemizde en kullanışlı kasadır bana göre.
POWER BOOST X-59 modeli var. Kasanın materyali kalitesi nasıl bilemiyorum ama son zamanlarda 500 TL altı kasalar arasında alınabilir olarak düşündüğüm modellerden biri.

Güç kaynağını donanım parçalarına göre seçmekte fayda var. Bana sorarsanız 750W altı düşünmeyin.

Not : Cooler Master MasterBox MB511 600W güç kaynağıyla gelen alınabilir kasa olan çok nadir ürünlerden biridir bana göre şu anki fiyatlar üzerinden bakarsak.
900 TL altında bulunduğu zamanlar oluyor.

Olabilir tercih ederseniz.

XIGMATEK OVARTAKE
Konu içindeki bahsettiğiniz ürünle benzer.
Ancak olması gereken yapı bu en azından.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı