Kasa ve PSU'dan gelen kablolar nereye takılmalı?

Emir-EA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kasamın önündeki 3 fan girişini böyle bir kablo ile yapmışlar. İlk resimde ki gördüğünüz kablo PSU'dan gelmektedir. Acaba bu kabloyu kasamın içindeki fan kablosuna bağlayıp diğer 4 pinlik kabloyu da anakartımıza mı bağlayacağız?

image.jpgimage.jpg

Merhaba arkadaşlar kasamın önündeki 3 fan girişini böyle bir kablo ile yapmışlar. İlk resimde ki gördüğünüz kablo PSU'dan gelmektedir. Acaba bu kabloyu kasamın içindeki fan kablosuna bağlayıp diğer 4 pinlik kabloyu da anakartımıza mı bağlayacağız?

Eki Görüntüle 420047Eki Görüntüle 420048
Bak kardesim 4 pinlik olan fanlarin tamamını birinci resimdeki kablolarin hepsi fan gıriş-cikişları, o 4 pin olani fana tak orada anakarta takabilecegin bir sey yok. O kablolarin hepsi fanlar icin. Egerki kasa toplamayla cok bir bilginiz yoksa anakart yuvalarini yamultabilirsiniz, bilgili birisiyle toplarsaniz daha yararli olacaktir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kasa öndeki fanları PSU' ya taktım. Egzoz fanı ise anakart üzerinde bir yere taktım. Anakar üzerine taktığımı bios üzerinden ayarını kontrol edebiliyorum. Öndeki 2 fan PSU' ya bağladığım yani onlar sanırım hep ful güçte çalışıyor.

Bak kardesim 4 pinlik olan fanlarin tamamını birinci resimdeki kablolarin hepsi fan gıriş-cikişları, o 4 pin olani fana tak orada anakarta takabilecegin bir sey yok. O kablolarin hepsi fanlar icin. Egerki kasa toplamayla cok bir bilginiz yoksa anakart yuvalarini yamultabilirsiniz, bilgili birisiyle toplarsaniz daha yararli olacaktir.
Peki bu fanlar psu ya bağlı olduğu için son güçte çalışmayacak mı? Onun yerine egzoz fanı PSU'ya bağlasam diğerlerini anakarta bağlasam daha iyi olmaz mı?
PSU'ya bağladıysan son devir çalışır. Anakartında fazladan fan girişi yoksa çoklayıcı kablo alarak hepsini anakart üzerinden sistem boştayken yavaşlayacak şekilde senkronize edebilirsin.
Benim anakart da sanırım 3 fan girişi var egzoz fanı PSU'ya bağlasam diğerlerini anakarta bağlasam daha iyi olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı