Kasada güç kaynağı nerededir?

Alibilal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam bilgisayarım için uzun süredir ekran kartı arıyorum.
RX 560 4 GB X Intel Core i3 4170 darboğaz yapmıyor sanırsam bir siteden baktığımda öneriniz varsa ekran kartı çok sevinirim ama darboğaz %0 olarak gözüküyor sitede yardımcı olursanız çok makbule geçer.
Bunun için PSU değerlerine bakmam gerekiyormuş ve kasada güç kaynağı yok. Anlamadım bende bir adaptör var ama kasaya bağlı ama güç kaynağı o mu anlayamadım. Sizce yeterli mi? Ekte görsel var.
Yardımcı olursanız sevinirim ekran kartı öneriniz varsa bakabilirim.
Şu anki ekran kartım GT 710 1GB.

WhatsApp Image 2024-04-12 at 00.49.49.jpeg

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-04-12 at 00.57.46.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-12 at 00.57.46.jpeg
    118,6 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
RX 560 4 GB X Intel Core i3 4170 darboğaz yapmıyor sanırsam bir siteden baktığımda öneriniz varsa ekran kartı çok sevinirim ama darboğaz %0 olarak gözüküyor sitede yardımcı olursanız çok makbule geçer.
Bunun için PSU değerlerine bakmam gerekiyormuş ve kasada güç kaynağı yok. Anlamadım bende bir adaptör var ama kasaya bağlı ama güç kaynağı o mu anlayamadım. Sizce yeterli mi? Ekte görsel var.

Eki Görüntüle 2165919

Attığınız 2. resimdeki laptop şarj aletimi o?

Eki Görüntüle 2165919

Hocam ilk defa böyle bir şey görüyorum kasanızda bundan yok mu?

Dosya Ekleri

• 230306-6405B319AB1EA.jpg
    230306-6405B319AB1EA.jpg
    59,4 KB · Görüntüleme: 26
Yok hocam bildiğimiz o adaptör kasaya bağlı anakartta giriş var takılıyor çıkarsam çalışmıyor zaten PC.

Genelde ekran kartının tam altında olur ya da karşısında tam anlayamadım siz nasıl kullanıdınız bunca zaman bu halde.

Vallaha yok ekte attım zaten bende şaşırdım 😅😅

Hocam önce gidin güzel sağlam bir PSU alın 500-600 arası iş yapar ondan sonra GPU alın çünkü sıkıntı çıkarma ihtimali var.

Genelde ekran kartının tam altında olur ya da karşısında tam anlayamadım siz nasıl kullanıdınız bunca zaman bu halde.

2019 da dayım yurt dışında o getirmişti bayağıdır kullanıyorum bende şaşkınım ama yeterli mi ekran kartı için PSU

Hocam önce gidin güzel sağlam bir PSU alın 500-600 arası iş yapar ondan sonra GPU alın çünkü sıkıntı çıkarma ihtimali var.
bi araştırmam iyi olur sanırsam dediğiniz gibi yapayım 😅

2019 da dayım yurt dışında o getirmişti bayağıdır kullanıyorum bende şaşkınım ama yeterli mi ekran kartı için PSU.

RX 560 için en 460 watt lazım sizdeki yanlış görmediysem 100-240 watt arası hocam kusura bakmayın ama galiba dayınız tarafından kazık yemişsiniz çünkü attığınız resimde bayağı laptoplara takılan şarj aleti :D

RX 560 için en 460 watt lazım sizdeki yanlış görmediysem 100-240 watt arası hocam kusura bakmayın ama galiba dayınız tarafından kazık yemişsiniz çünkü attığınız resimde bayağı laptoplara takılan şarj aleti :D
Bazı anakartlarda var böyle hem dc hem psu güç girişi. Ama arkadaşın ki görünüşe göre sadece dc adaptörlü bir anakart.

Dosya Ekleri

• AM1-Dcin-BG_575px.png
    AM1-Dcin-BG_575px.png
    269,3 KB · Görüntüleme: 17
  • AM1H-ITX(l) (2)_575px.jpg
    AM1H-ITX(l) (2)_575px.jpg
    53,5 KB · Görüntüleme: 18
2019 da dayım yurt dışında o getirmişti bayağıdır kullanıyorum bende şaşkınım ama yeterli mi ekran kartı için PSU.

Bir araştırmam iyi olur sanırsam dediğiniz gibi yapayım 😅

Bazı yerlerde daha düşük watt yazabilir sallıyorum 350 watt aldınız ama o zaman sıkıntı çıkarabilir kart bazen oyun filan oynadığınızda çok elektrik tüketebilir 400-500 arası bir şey olun mümkünse.

Bazı anakartlarda var böyle hem DC hem PSU güç girişi. Ama arkadaşın ki görünüşe göre sadece DC adaptörlü bir anakart.

İlk defa gördüm böyle bir şey ama zaten PSU değişmesi lazım ekran kartı için mecburen.

Yeni konular

Geri
Yukarı