Kasada güç kaynağı yok

özgün9090989

Hectopat
Benim ekran kartım çok düşük bir model olduğu için GTX 1060 alacaktım ama internette araştırmama göre böyle büyük ekran kartlarına kasaya takılırken elektrik versin diye bir kablo daha takılıyormuş. Gidip YouTube’dan kartın kasaya takılışlarına baktım herkes kasasına bağlı olan kabloyu ekran kartına takıyor ama benim kasamda bu güç kaynağı yok. Ben bu ekran kartını aldıktan sonra bu güç kablosunu da internetten alsam bilgisayarcıya götürsem o takabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siz o kasaya 1060 alamazsınız ki.
Öncelikle 1060 sizin kasanıza sığmayacaktır. Güç kaynağınız da 350W civarı bir değere sahip. 500W ve üzeri kaliteli bir güç kaynağına ihtiyacınız olur. Ancak işlemciniz de almak istediğiniz ekran kartını besleyemeyebilir. 1060 almak yerine daha düşük model bir ekran kartı (1050TI o bile fazla gelebilir ama küçük bir ihtimal) alabilir ya da bütçeniz el veriyorsa kasanızı yükseltebilirsiniz.
Eğer kasandaki güç kaynağından molex kablo varsa dönüştürücü kullanabilirsin. Ama o da yoksa güç kaynağını değiştirmen gerekecektir.

6pin-pci-express-6-pin-vga-grafik-ekran-karti-enerji-power-kablo__0115063127486896.jpg

Eğer kasandaki güç kaynağından molex kablo varsa dönüştürücü kullanabilirsin. Ama o da yoksa güç kaynağını değiştirmen gerekecektir.

Eki Görüntüle 349639
Şu resimdeki gibi değil ama benim gönderdiğim resimdeki siyah şey var güç yerinde
Galiba bu islerde yenisiniz. :) Sistem bu sekilde belirtilmez. i3 hangi i3 ? Birde güç kaynaginiz kaç watt ? 80 plus sertifikasi var mi ? Hangi marka ?
Evet malesefki çok anlamıyorum işlemci i3 3240 ama Watt filan bilmiyorum

Dosya Ekleri

• 5373D2AB-69E0-4C7B-8E80-89DB33745460.jpeg
    5373D2AB-69E0-4C7B-8E80-89DB33745460.jpeg
    32,1 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Şu resimdeki gibi değil ama benim gönderdiğim resimdeki siyah şey var güç yerinde
Yok hocam o olmaz. Sanırım senin güç kaynağını da yenilemen gerekiyor. Çok eski olabilir. Tavsiyem uygun bir güç kaynağı bulman.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı