Kasada PSU'nun üstüne takılan fanın yönü nasıl olmalı?

Toz filtresi yapmam lazım onun için. Kum fırtınası çıkmasın sonra :D
Onu yapsanız çok güzel olur. Kasanız güzel hava almıyor cam yüzünden.

Ayrıca aklıma geldi, üst taraf boşsa üst tarafa egzoz fanı olarak takın.

Onu yapsanız çok güzel olur. Kasanız güzel hava almıyor cam yüzünden.

Ayrıca aklıma geldi, üst taraf boşsa üst tarafa egzoz fanı olarak takın.
Hocam şu an egzoz fanını yanlış taktığımı fark ettim. 1 haftadır böyle kullanıyorum bir de. Üstte takıp denedim ama çok fark ettirmiyor.

Hocam şu an egzoz fanını yanlış taktığımı fark ettim. 1 haftadır böyle kullanıyorum bir de. Üstte takıp denedim ama çok fark ettirmiyor.
Ön camı sökün test yapın. Daha sonra cam sökülüyken fanı egzoz olarak takıp bir daha test yapın. Bol hava girdiği için hızlı tahliye fark etttirir belki o zaman.

Görseldeki gibi hava çıkışı varsa Psu'ya doğru, ekran kartından gelen sıcak havayı daha hızlı tahliye edebilirsiniz ekstra fan takarak, ancak çok fark olmaz sıcaklıklarda.
IMG_2904.JPG

Psu ne kadar ısınacak ? Fan sesi duymadım daha güç kaynağından bu zamana kadar. Fansızda fanlıda..
PSU'lar dayanıklı şeyler aslında. Uzun süre düşününce çok takmaya da gerek olmadığını fark ettim. Koyup koymamanın bir şey değiştirmeyeceği bir yer zaten.

PSU'lar dayanıklı şeyler aslında. Uzun süre düşününce çok takmaya da gerek olmadığını fark ettim. Koyup koymamanın bir şey değiştirmeyeceği bir yer zaten.
Aynen öyle orada fan olup olmaması tamamen görsellikten ibaret zevk meselesi, gereksiz dersek bile yanlış olmaz.

1676051672720.png

Sıcaklıklar öncesiyle aynı ama 600-700 RPM daha yavaş çalışıyor fanlar. Çok sessiz geldi böyle :D

Kasanın önünü açınca hotspot 1 derece düştü, normal sıcaklık sabit.

Aynen öyle orada fan olup olmaması tamamen görsellikten ibaret zevk meselesi, gereksiz dersek bile yanlış olmaz.
Her PSU kaliteli değil ki, bazı PSU'lar patlayabilir veya sisteme zarar verebilir çok ısınırsa.

Geri
Yukarı