Kasadaki fanları sökmek

Kasanın fanında sorun varsa satıcı firma size onun sağlamını göndermek zorundadır. Eğer değişim için satıcı kasasıyla birlikte geri isterse, öyle gönderin. Sıfır mal almışsın, sorunlu ürünü kabul etmemeni öneririm.
NOT: Ayıplı ürünlerde değişim, iade hakları sizin istediğiniz şekilde seçimlik hak şeklinde süresi 6 aydır.

Kasanın fanında sorun varsa satıcı firma size onun sağlamını göndermek zorundadır. Eğer değişim için satıcı kasasıyla birlikte geri isterse, öyle gönderin. Sıfır mal almışsın, sorunlu ürünü kabul etmemeni öneririm.
Not: Ayıplı ürünlerde değişim, iade hakları sizin istediğiniz şekilde seçimlik hak şeklinde süresi 6 aydır.

Uzunca inceledikten sonra zar zor kasa fanlarinda degil CPU faninda sikinti oldugunu anladim. CPU faninda sikinti oldugunu anladığımda babamla beraber fani soktuk daha dogrusu sökmeye calistik cunku CPU fani zaten anakarta vidali degildi. Her neyse vidalari söktugumuzu sanip fani yerinden cikardiktan sonra fark ettik ki CPU faninin vidalari sıkılmiyor. Yani vidayi tornavidayla ceviriyoruz fakat igrenc bir metal surtusme sesiyle beraber ileri gitmiyor. Yayli oldugunu gorup bastirarak cevirmeyi denedik fakat yine vidalar ileri gitmedi yani asagi inmedi veya sıkılmadi deyim anlamissinizdir. Ha bir de fani ilk cikardigimizda kasanın kablo saklama alaninda dikdortgen ceyrek parmak kalinligi kadar beyaz bir parca kasanin icinde hareket etmeye basladi. Kasanin kablo saklama bolumunu acmaya cesaret edemedigim icin ne oldugunu anlamadim. Umarim bilgisayara hasar vermemisizdir.

Son anlattıklarınıza göre CPU soğutucusunun vidalarını anakartın arkasında bulunan brakete takamadığınızı anladım. Kasanın kablolama kısmını açıp arka braketi bulun. Montaj için lazım.
Kasanın arkasını açıp o brakete montajlayacaksınız CPU soğutucuyu, yoksa vidalar boşlukta döner.

Videoyu 7:30 dakikasından itibaren izleyin. Yapmanız gereken işlemi görsel olarak daha iyi anlayacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Son anlattıklarınıza göre CPU soğutucusunun vidalarını anakartın arkasında bulunan brakete takamadığınızı anladım. Kasanın kablolama kısmını açıp arka braketi bulun. Montaj için lazım.
Kasanın arkasını açıp o brakete montajlayacaksınız CPU soğutucuyu, yoksa vidalar boşlukta döner.

Videoyu 7:30 dakikasından itibaren izleyin. Yapmanız gereken işlemi görsel olarak daha iyi anlayacaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok çok teşekkür ederim :)) bilgisayarı hallettim fakat buraya yazmayı unuttum. Çıkan sesin tek nedeni bu değilmiş. Anakartın üstünde ne olduğunu bilmediğim bir kablo ekran kartının altındaki fana sürtüyormuş.

Çok çok teşekkür ederim :)) bilgisayarı hallettim fakat buraya yazmayı unuttum. Çıkan sesin tek nedeni bu değilmiş. Anakartın üstünde ne olduğunu bilmediğim bir kablo ekran kartının altındaki fana sürtüyormuş.
Kabloyu fark etmeniz çok iyi olmuş, kısa devre veya kaçak yüzünden yangına bile sebep olabilirdi.
Size tavsiyem olsun, bilgisayar montaj videolarını lütfen zaman ayırıp izleyin. Hangi parça nedir, ne işe yarar, nereye takılır gibi konularda ve hatta görünce kablo ve parçaları hemen tanımak adına baya faydalı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı