Kasadaki Power ve LED tuşlarına su teması

randomname1234

Decapat
Kasa ve PSU'ı beraber almak yerine kalan bütçemin tamamıyla PSU aldım. Çünkü ikisini de idare eder almaktansa birini sağlam almak daha mantıklı. Kasa bana daha idare edilebilir geldiği için kuzenimden eski bir kasa aldım. Ama geldiğinde leş bir halde olduğu için temizlemem gerekiyordu. Toz almayı yeterli bulmadığım için su değmemesi gereken yerleri kasadan sökerek iyice yıkadım. Daha sonra kasanın ön yüzündeki USB, ses ve mikrofon çıkışlarının olduğu parçayı söktüm. Geriye power, reset ve ledlerin olduğu silikonlu kısım kalmıştı. Bu kısmı çokta su fışkırtmadan yıkadım ve güneşte beklettim. Dün siparişini verdiğim PSU'ın muhtemelen çarşamba günü gelmesiyle birlikte PC'i kuracağım. Eğer o kısmı kullanma derseniz kullanmayacağım. Neden yaptığıma gelirsek kasayı kasa olarak görmüyorum. Anakart ve diğer bileşenleri sabit tutması benim için yeterli.

..JPG

Son düzenleme:
Su temas ettiyse balkona çıkar buharlaşmasını sağla birkaç saate su tanecikleri buharlaşır SSD aldığım zaman SATA kablo ucuna su temas etmişti bu yöntemi kullanarak kullanmaya devam ettim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı