Kasadaki RGB LED ışıklar nasıl kontrol edilir?

yiğit cengiz

Hectopat
Daha fazla  
Kasanın markası Perfomax Oasis.

Anakarttaki RGB pinine kasanın ön tarafından gelen 'ın vdg veya gh' kablosunu RGB pinine takarsam kontrol edebilir miyim? Hangi programla?

1668617771456.png

1668617788229.png

1668617829822.png

'In vdg de 3 gh' kablosunda 3 pin var.

Hocam nereye takılıyor bilgim yok ama benim anakartım ASUS TUF Gaming ve Armoury Crate ile bütün kasa ışıklarını kontrol edebiliyorum.

Ben kısaca RGB yazdım yoksa farklı olduğunu ben de biliyorum. Kullanıcıyı araştıran insan konusu geçtiyse kullandığı anakartı bulur.

ASUS PRIME B450-PLUS AMD B450​

Hocam nereye takılıyor bilgim yok ama benim anakartım ASUS TUF Gaming ve Armoury Crate ile bütün kasa ışıklarını kontrol edebiliyorum.

Kasanın markası asusmu.

Ben kısaca RGB yazdım yoksa farklı olduğunu ben de biliyorum. Kullanıcıyı araştıran insan konusu geçtiyse kullandığı anakartı bulur.

ASUS Prime B450-Plus AMD B450​

Şu an bu var elimde ama kullanmıyorum.

Bir de anakartımda tek 1 adet ARGB PIN'i var pin çoklayıcı kablolar ile fan kontrolcünün ve kasanın RGB kablolarını çalıştırabilir miyim?
Veya daha basit bir yolu var mı?

Son düzenleme:
Bir de anakartımda tek 1 adet ARGB PIN'i var pin çoklayıcı kablolar ile fan kontrolcünün ve kasanın RGB kablolarını çalıştırabilir miyim?
Veya daha basit bir yolu var mı?

ARGB Fan kontrolcü ile olur. Aşağıdaki gibi.

ARGB fan kontrolcü ile olur. Aşağıdaki gibi.

Bende Aerocool'un bir ARGB kontrolcüsü var kumandalı ancak ben anakarttan yönetmek istiyorum bunun içinde add ARGB kısmından 3 pinli çıkan kabloyu anakarta bağlasam yeter mi?

Bende Aerocool'un bir ARGB kontrolcüsü var kumandalı ancak ben anakarttan yönetmek istiyorum bunun içinde add ARGB kısmından 3 pinli çıkan kabloyu anakarta bağlasam yeter mi?

Bunu yaparsam bildiğim kadarıyla sadece fanları kontrol edebiliyor olacağım peki ya kasanın ön panelini nasıl kontrol edeceğim atığım fotoğraflarda ki GH kablosunu pin çoklayıcı ile anakartda bulunan ARGB PIN'i taksam diğer pin çoklayıcı kablolarınada fan kontrolcüden gelen fanları taksam çalışır mı?

Normal şekilde bağlantıları yapıp kumandanın üst tarafındaki M/B Sync (MOBO) tuşuna bastığınızda kontrol anakarta geçer.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı