Kasadan bip sesi geliyor

Rosalia

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah kasam yeni elime geldi. Her şeyi dizilmişti. Ben sadece ekran kartını taktım. Daha sonra güç tuşuna bastıktan birkaç saniye sonra bir kereliğine bip sesi geldi ve ekranım açılmadı. Sorunun ne olduğunu bilmediğim için ekran kartını, RAM'leri ve ismi BIOS piliydi sanırım onu çıkarıp taktım ama sorun hala düzelmedi ve yeni bilgisayar yani ne gibi bir sorunu olur bilmiyorum.

Bu sabah kasam yeni elime geldi. Her şeyi dizilmişti. Ben sadece ekran kartını taktım. Daha sonra güç tuşuna bastıktan birkaç saniye sonra bir kereliğine bip sesi geldi ve ekranım açılmadı. Sorunun ne olduğunu bilmediğim için ekran kartını, RAM'leri ve ismi BIOS piliydi sanırım onu çıkarıp taktım ama sorun hala düzelmedi ve yeni bilgisayar yani ne gibi bir sorunu olur bilmiyorum.

Anakart uyarı için ses vermiş sanırım anladığım kadarı ile isterseniz uğraşmadan servise götürün hem Power suply ile sıkıntı varsa değişim yaparsınız.

Hocam monitöre gelen HDMI veya VGA kablosunu anakart yuvasına değil de Ekran Kartının yuvasına taktığınıza emin misiniz? genellikle ilk kurulumda herkes bu hatayı yapıyorda.

Hocam monitöre gelen HDMI veya VGA kablosunu anakart yuvasına değil de Ekran Kartının yuvasına taktığınıza emin misiniz? genellikle ilk kurulumda herkes bu hatayı yapıyorda.
doğru mu anladım bilmiyorum ama benim kablo vgl ama ekrankartının girişi hdml sanırım

Bip sesi kaç defa geliyor?
bir ve kısa

Dosya Ekleri

• IMG-20240423-WA0001.jpeg
    IMG-20240423-WA0001.jpeg
    139,7 KB · Görüntüleme: 10
Doğru mu anladım bilmiyorum ama benim kablo vgl ama ekran kartının girişi hdml sanırım.

Bir ve kısa.

Ekran kartına takılı değil ki hocam kablonuz. İşlemcide dahili grafik birimi yoksa çalışmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı