Kasadan boşta çok fazla fan sesi geliyor

Ozan7227

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün eski kasamı bir kenara bırakıp NZXT H5 Elite kasasını aldım ve tüm parçaları sorunsuz bir şekilde aktardım fakat bilgisayarı açtığım ilk başlarda fan sesi kısık gelmesine rağmen 3-4 saniye sonra bir anda artıyor ve rahatsız edici bir ses olmaya başlıyor. Eski kasamda böyle bir sıkıntı yaşamıyordum CPU fan hızım altta. Merakım acaba bu ses CPU fandan mı yoksa kasa fanlarından mı geliyor? Eğer CPU fandan geliyorsa çözmek için ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (202).png
    Ekran Görüntüsü (202).png
    113,4 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran Görüntüsü (203).png
    Ekran Görüntüsü (203).png
    141,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlardan birini sıvı soğutma pinine takmışsın gibi görünüyor. Sıvı soğutmaya takılan fan, normalden yüksek hızda çalışır. 2 fan 1000 RPM civarında iken su pompası fanı 1600 RPM'de ve imzana göre kasanda sıvı soğutma yok. BIOS'tan veya MSI Center ile hızı 1500+RPM olan fanın hızını 1000'e düşürebilirsin.

Fanlardan birini sıvı soğutma pinine takmışsın gibi görünüyor. Sıvı soğutmaya takılan fan, normalden yüksek hızda çalışır. 2 fan 1000 RPM civarında iken su pompası fanı 1600 RPM'de ve imzana göre kasanda sıvı soğutma yok. BIOS'tan veya MSI Center ile hızı 1500+RPM olan fanın hızını 1000'e düşürebilirsin.

Dediğiniz gibi kasanın bir tane fanını yanlışlıkla pompa fanı girişine takmışım kasayı tekrar açıp düzelterek sorunu çözdüm. Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı