Kasadan Fan Sesi Geliyor

Mustafa Gökter

Centipat
Daha fazla  
Çok sık olmuyor 4 gün içerisinde 2 kere oldu. Genelde gün içerisinde ilk defa bilgisayarı açtığımda oluyor. İlk başta kasadan bir ses geliyor nereden geldiğini anlamıyorum sonra PC'yi kapatıp açınca düzeliyor ne yapmalıyım PSU'yu garantiye yollamama gerek var mı? Kasaya vurmuyorum fanın susması için.

Zamanla PSU içi çok fazla toz toplanır hiç temizlenmemiş ise misal 4-5 sene ses yapmaya başlar hatta açıldıktan bir süre sonra azalır ama olur. Bende de oldu bu durum için açtım saç gibi olmuş kalın katman şeklinde bir güzel temizledim kapattım. 1 gram ses kalmadı. Eğer yapabiliyorsanız temizleyin derim. PSU'dan olduğuna eminseniz.

PSU fanının pervanesinde veya bilyelerinde sorun olabilir. Kuzenimin pcsinde de var aynı sorun ses gelirken 1 kere vuruyor ve ses kesiliyor😆 galiba bilyeler yerine oturuyor. Belki tozdandır deyip içini açıp temizledik ama nafile. Garantisi varsa gönderin derim. Yoksa da o fana benzer özellikte bir fan bulup PSU'ya monte ettirebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU fanının pervanesinde veya bilyelerinde sorun olabilir. Kuzenimin pcsinde de var aynı sorun ses gelirken 1 kere vuruyor ve ses kesiliyor😆 galiba bilyeler yerine oturuyor. Belki tozdandır deyip içini açıp temizledik ama nafile. Garantisi varsa gönderin derim. Yoksa da o fana benzer özellikte bir fan bulup PSU'ya monte ettirebilirsiniz.

Benim vurmama gerek kalmıyor ama kapatıp açınca düzeliyor bugün bir baktım da PSU'ya üsünde biraz toz birikmiş tozları aldım şu an bir sıkıntı yok eğer fazla tekrarlamaya devam ederse direk garantiye yollayacağım.

Zamanla PSU içi çok fazla toz toplanır hiç temizlenmemiş ise misal 4-5 sene ses yapmaya başlar hatta açıldıktan bir süre sonra azalır ama olur. Bende de oldu bu durum için açtım saç gibi olmuş kalın katman şeklinde bir güzel temizledim kapattım. 1 gram ses kalmadı. Eğer yapabiliyorsanız temizleyin derim. PSU'dan olduğuna eminseniz.

Yüksek ihtimalle PSU'dan geldiğini düşünüyorum çünkü kasayı ve işlemciyi yeni aldım zaten bir tek geriye ekran kartı ve PSU kalıyor.

Aynı sorun bende de var PSU Zalman mı?

Yok Cooler Master MWE 600W 80Plus B.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı