Kasadan "çat çat" diye ses geliyor

Makaleler
3
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayarıma dün güncelleme geldi güncelleme yaptıktan sonra bilgisayar reset attı ve birdenbire kasadan çat çat çat çaçaçaçat diye ses gelmeye başladı, kapattım, resetledim, düzelmiyor. Bu sorunu nasıl çözerim acaba? Ses için video da koydum, izlersiniz.
Ses için video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fandan geliyor sesler, fanlara kablo çarpıyor muhtemelen geçen ben de pc'yi temizlemiştim de böyle bir ses çıkıyordu korkmuştum meğer kablo fana sürtüyormuş. İyi kontrol et.👍👍

Arkadaşlar kabloları vs her şeyi kontrol ettim herhangi bir fana bir kablo sürtmüyor. Zaten sesde sanki bir çakmak çakıyor gibi böyle kaplo çarpmasından başka bir ses. Bütün kabloları çıkartıp bilgisayarın fişine kadar çekip sonra tekrar takıp açtığımda ses kesildi fakat 5dk sonra tekrar başladı çatırtı sesi.

Arkadaşlar kabloları vs her şeyi kontrol ettim herhangi bir fana bir kablo sürtmüyor. Zaten sesde sanki bir çakmak çakıyor gibi böyle kaplo çarpmasından başka bir ses. Bütün kabloları çıkartıp bilgisayarın fişine kadar çekip sonra tekrar takıp açtığımda ses kesildi fakat 5dk sonra tekrar başladı çatırtı sesi.
Kanka, her şeyi çıkartıp taktıktan sonra kasayı kapatıyosun ya kabloları iyi yerleştirmediysen içerde biraz hareket etme ihtimali muhtemel. O hareketlenme yavaş yavaş olduğu için 5dk sonra gelmeye başlamıştır. Aynısı çünkü benim başıma gelen olayla. Kabloları iyi sıkıştır ekran kartının fanına falan da bak. Sesin nereden geldiğini tespit etmeye çalış.

Kanka, her şeyi çıkartıp taktıktan sonra kasayı kapatıyorsun ya kabloları iyi yerleştirmediysen içerde biraz hareket etme ihtimali muhtemel. O hareketlenme yavaş yavaş olduğu için 5dk sonra gelmeye başlamıştır. Aynısı çünkü benim başıma gelen olayla. Kabloları iyi sıkıştır ekran kartının fanına falan da bak. Sesin nereden geldiğini tespit etmeye çalış.

Yok kasayı aldım önüme koydum hiçbir şey yok sonra tek tek USB'leri takmaya başladım bütün USB'leri taktım tam yerime oturacağım gene başladı ses. Ses sanki güç kaynağının oradan geliyor gibi. Bütün kablolara bakıyorum hiçbir kablo yok değebilecek. Zaten ses kablo çarpması değil belki videoda öyle görünüyordur da sanki bir elektrik kaçağı sesi gibi ya da bir çakmak çakıyor gibi ilginç bir ses geliyor.

Selamlar, bilgisayarıma dün güncelleme geldi güncelleme yaptıktan sonra bilgisayar reset attı ve birdenbire kasadan çat çat çat çaçaçaçat diye ses gelmeye başladı, kapattım, resetledim, düzelmiyor. Bu sorunu nasıl çözerim acaba? Ses için video da koydum, izlersiniz.
Ses için video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam sesin nereden geldiğini iyi bir şekilde dinler misiniz? Bariz fan sesi gibi ama tam emin olamadım.

Hocam sesin nereden geldiğini iyi bir şekilde dinler misiniz? Bariz fan sesi gibi ama tam emin olamadım.

Hocam ses %100 güç kaynağından geliyor. Bütün fanları kapattım ve elimi güç kaynağının üstüne koyduğumda o çat pat seslerini hissedebiliyorum güç kaynağında. Yeni videoda çektim fanların hepsi düzgün kablo vs değmiyor.

Birde PSU’nun içini açsam garanti dışı kalır mı?
HD Tune ile HDD test edin.
Hayır ses PSU SAN geliyor eminim ve fan ile alakası yok
PSU fanına bir şey çarpıyormuş gibime geldi güncelleme ile ilgisi yok gibi.
PSU'yu söküp bakar mısınız?
PSU fan I çalışmıyorkende geliyor aynı ses. PSU’nun içini açıp baksam garanti dışı kalır mı?

Son düzenleme:
PSU'dan geliyorsa ve garantisi varsa açıp bakmak yerine gönder bence. Açmak için vidanın üstünde etiket oluyor, garanti dışı kalıyor.

Hocam ses %100 güç kaynağından geliyor. Bütün fanları kapattım ve elimi güç kaynağının üstüne koyduğumda o çat pat seslerini hissedebiliyorum güç kaynağında. Yeni videoda çektim fanların hepsi düzgün kablo vs değmiyor.

bir de PSU'nun içini açsam garanti dışı kalır mı?

Hayır ses PSU san geliyor eminim ve fan ile alakası yok.

PSU fan ı çalışmıyorken de geliyor aynı ses. PSU'nun içini açıp baksam garanti dışı kalır mı?

Garantisi varsa gönderin bayağı pahalı bir PSU yoksa fanı kendiniz düzeltin.

Yeni konular

Geri
Yukarı