Kasadan çıkan hava çok sıcak

grknshnbs

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kasamın görüntüsünden de anlayacağınız gibi ön tarafta 2 fanım var fakat çok küçük bir açıklık mevcut. İyi bir hava girişi mevcut olmadığı için 65-70 derece arasında çalışıyor.

Oyun oynarken stuttering yaşamamak için işlemciye yüklenmemek için birçok şeyi kapatmak zorunda kalıyorum. Bu kasaya değiştirmeden nasıl bir çözüm bulabiliriz?

İşlemci: Intel i5 4460 3.20GHz
Ekran kartı: MSI GTX 1060 6 GB.
RAM: Kingston 1600 MHz 8X2.
SSD: Samsung 860 EVO.

Dosya Ekleri

• IMG20220905050816.jpg
    102 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın ön kapağı çıkıyorsa çıkarıp kullanabilirsiniz görüntüye takılmıyorsanız.

Resimden anladığım kadarıyla fanların önüne gelen malzeme pleksi gibi plastik bir malzeme ve kapalı. Havayı alacağı alan az olduğu için sıcaklık yükselmesi gayet normal. Eğer o parça sökülüyorsa aslında matkapla delikler açılıp petek haline getirilse gayet iyi olacak gibi.

Öndeki saydam gözüken kapağı çıkarmakla başla ama bu sefer tozlanma artacak, aynı şekil yan kapağı da çıkar çıkıyorsa.

65 70 dereceler iyi sıcaklıklar hocam. Bir de kasadan soğuk hava çıkmasını bekleyemezsiniz ki.

Müdahale ettiği halde o dereceler alıyor benim anladığım yani bazı şeyleri kapatarak ya da kısarak. Eğer onları yapmazsa daha yüksek sıcaklıklar olacak demek ki.

Kasa temizliği ve termal macun değişimi yapılı o zaman.

Hem onlar gerekebilir hem de kasanın önünden daha fazla hava girişi sağlanırsa daha güzel sonuçlar alınabilir. Aslında benim dediğim yöntem çok şık ve güzel olurdu ama onu yapabilir mi arkadaş bilemem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…