Kasadan elektrik çarpıyor, bilgisayarıma zarar verir mi?

NaptınKirvem

Centipat
Yer
Adana
Daha fazla  
IMG_20200417_195117.jpg

Herkese merhaba, bilgisayarımı yeni aldım ve kurulumunu yaptım ve PSU anahtarını açtım o sırada kolum kasa kapağının vidasına çarptı ve çok hafif bir şekilde elektrik çarptı daha sonra kontrol kalemiyle kontrol ettim, görselde gördüğünüz gibi kontrol kaleminin lambası yandı, acaba sebebi ne olabilir ve bilgisayarıma zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 538603

Herkese merhaba, bilgisayarımı yeni aldım ve kurulumunu yaptım ve PSU anahtarını açtım o sırada kolum kasa kapağının vidasına çarptı ve çok hafif bir şekilde elektrik çarptı daha sonra kontrol kalemiyle kontrol ettim, görselde gördüğünüz gibi kontrol kaleminin lambası yandı, acaba sebebi ne olabilir ve bilgisayarıma zarar verir mi?
Topraklama yok ise evin hattında bundan kaynaklıdır aynı sorunu bende yaşıyorum.

ANAKA

Onlar hangisi hocam, açıkçası pek anlamıyorum bu işlerden.
Fotoğraftaki küçük altın sarısı yükselticilere deniyor. Anakartın kasaya temasını engelliyor benim aklıma ilk olarak o gelmişti ancak arkadaşın dediği gibi topraklama veya başka bir şey de sebep olabilir bu soruna.

Dosya Ekleri

• b805ef52d09afabea182f9732a092752.jpg
    b805ef52d09afabea182f9732a092752.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 62
Fotoğraftaki küçük altın sarısı yükselticilere deniyor. Anakartın kasaya temasını engelliyor benim aklıma ilk olarak o gelmişti ancak arkadaşın dediği gibi topraklama veya başka bir şey de sebep olabilir bu soruna.

Ev çok eski, topraklamadan kaynaklanıyor olabilir, peki donanıma zararı olur mu bunun?

Yeni konular

Geri
Yukarı