Kasadan elektrik çarpıyor

Balinhha

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bugün kasanın arka kısmına elimi götürdüm ve kasanın tam köşe yeri parmağımdaki yarayı titretti elimin herhangi bir yerinden hissedilmiyor ancak sadece yara kısmını gerginleştiriyor. 2-3 saniye yarayı öylece titretti ve kayboldu bu yaşadığım olay bilgisayar için tehlikeli midir? Bu olayı bugün 3 kere yaşadım sadece oyun oynarken oluyor.

Merhaba, bugün kasanın arka kısmına elimi götürdüm ve kasanın tam köşe yeri parmağımdaki yarayı titretti elimin herhangi bir yerinden hissedilmiyor ancak sadece yara kısmını gerginleştiriyor. 2-3 saniye yarayı öylece titretti ve kayboldu bu yaşadığım olay bilgisayar için tehlikeli midir? Bu olayı bugün 3 kere yaşadım sadece oyun oynarken oluyor.

Statik elektrik olabilir emin değilim.

Hocam benim kasa neresine dokunursam dokunayım canı isterse çarpıyor istemezse çarpmıyor çarpıldığınız yere başkaları da dokunsun sadece sizi çarpıyorsa sizde sorun vardır benim gibi kasaya bir zararı olmaz çözüm olarak kendinizi gömebilirsiniz :D

Statik olabilir, elinizi beton duvara koyun azcık bekleyin öyle dokunun düzelir herhalde, çok temel bi bilgi ile bu öneriyi yaptığımı belirteyim ama. İşe yaramayabilir, hatta PC'yi bozabilirsiniz.

Statik elektrik var.
1.adım: Her şeyi kapatın Power düğmesine 1dk kadar uzun süre basılı tutun statik elektiriği atma şansın var.
2.adım: Toprakli priz değilse toprakli priz ile deneyin.
3.adım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Statik elektrik olabilir emin değilim.

Genelde güç kaynağından olur, güç kaynağını kasaya vidalarken boyası az bir şey atar ve bu boyası atmış yerden vida ile kasaya çıplak kısımdan 12v akımı geçer.

Kasada sivri kısımlarda boya kolay atar o yüzden parmak ya da yumuşak dokuyu gıdıklar.

Statik elektrik açık bir devreye dokunmadığınız sürece cihazı bozmaz.
Muhtemelen bozmayacaktır fakat %100 çözümmüş gibi bir öneride bulunmuş gibi hissettim o kısmı o yüzden ekledim. Üstüne PC'nin bozulma ihtimali aşırı düşük olsa da olay bana patlasın istemediğimden belirttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı