Kasadan gelen garip sesler

Aly Joseph

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, son 6 7 gündür ne zaman kasamın güç tuşuna bassam 1 2 saniye sonra içinden yüksek sesle eski elektrikli süpürge sesine benzer bir ses çıkıyor. Kablolarına baktım parçalara baktım bir farklık görmedim. Bu arada kasayı sallayınca ses gidiyor. Geri geldiği de oluyor ama sert sallayınca susuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle fanlarınızın yağlanmaya ihtiyacı var. Bu işlemi Youtube üzerinde arayarak bulabilirsiniz çok zor bir şey değil. Genellikle güç kaynağı fanlarından çıkıyor bu sesler. Bu işlemi yapacaksanız makine yağı kullanmayı deneyin diğer yağlar daha çok toz toplayıp fanın ömrünü kısaltacaktır.

Kasanın yanını açın fanların hepsinin göbeğine basın tek tek bakın hangisi ses yapıyor. Muhtemelen gövdesi dağılmıştır bende de vardı sallayınca düzeliyordu. :)

Fanların arasında kablo, toz vesaire herhangi bir şey sıkışmış takılmış olabilir mi?
Kasanın yanını açın fanların hepsinin göbeğine basın tek tek bakın hangisi ses yapıyor. Muhtemelen gövdesi dağılmıştır bende de vardı sallayınca düzeliyordu. :)
Cezam vardı cevap veremedim, önerileriniz için teşekkür ederim hepsini uygulayacağım :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı