Kasadan gelen ritmik uğultu sesi

st4roxe

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, kullanmadığım eski bir kasamı tekrar birleştirip kullanmaya başladım ancak kasadan ritmik bir şekilde uğultu geliyor. Reddit uygulamasında bu sorundan müzdarip bir kişiyi buldum, videodaki ses ile aynı şekilde geliyor uğultu sesi.

Şimdiye kadar denediklerim:

• HDD'yi Power'den çekip kasadan çıkarttım hala aynı.
• Ön kasa fanlarını çıkartıp temizledim hala aynı.
• Fanları Molex ile bağladım Full devir çalışması için ama düşük devir ve yüksek devir arasında yine bir fark yok.
• PSU'dan şüphelenip yakınlaşıp dinledim ama ses oradan gelmiyor ayrıyeten.

Reddit videosu

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, kullanmadığım eski bir kasamı tekrar birleştirip kullanmaya başladım ancak kasadan ritmik bir şekilde uğultu geliyor. Reddit uygulamasında bu sorundan müzdarip bir kişiyi buldum, videodaki ses ile aynı şekilde geliyor uğultu sesi.

Şimdiye kadar denediklerim:

• HDD'yi Power'den çekip kasadan çıkarttım hala aynı.
• Ön kasa fanlarını çıkartıp temizledim hala aynı.
• Fanları Molex ile bağladım Full devir çalışması için ama düşük devir ve yüksek devir arasında yine bir fark yok.
• PSU'dan şüphelenip yakınlaşıp dinledim ama ses oradan gelmiyor ayrıyeten.

Reddit videosu

Hocam CPU fanı ve varsa GPU fanı hariç tüm fanları sökün. HDD'yi de sökün ses yine geliyorsa CPU fanını sökün devam ederse GPU fanını sökün bunlardan birinden geliyor.

Hocam CPU fanı ve varsa GPU fanı hariç tüm fanları sökün. HDD'yi de sökün ses yine geliyorsa CPU fanını sökün devam ederse GPU fanını sökün bunlardan birinden geliyor.

Hocam sadece CPU fanı kalacak şekilde hepsini çıkarıp denedim yine de devam etti CPU fanını da parmağımla durdurup denedim ama yok tık demiyor gerçekten artık anakarttan şüphelenmeye başladım.

Hocam sadece CPU fanı kalacak şekilde hepsini çıkarıp denedim yine de devam etti CPU fanını da parmağımla durdurup denedim ama yok tık demiyor gerçekten artık anakarttan şüphelenmeye başladım.

O zaman anakarttaki transistörlerden bazıları fazla yük sonucu patlamış olabilir.

PSU fanından geliyor olabilir mi?

PSU fanına ufak bir plastik yerleştirip yaklaşık 5 dakika bekledim ancak sorun halen devam ediyor ses dışarı hava verirken değil de sanki boğulmuş hava ile yankı yapıyor gibi kasadan 5 10 adım geri gidince ses daha çok belli oluyor.

Ek olarak belirteyim kule tipi soğutucu var işlemcim boşta 35 derece LoL veya CS:GO gibi işlemci bazlı oyunlarda 50 dereceyi geçmiyor yani kasanın hava sirkülasyonu kötü değil önde 3 adet üstte ise 1 adet egzoz fan bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı