Kasadan gelen yanma kokusu ve sistemin kendini yeniden başlatması

Merhabalar yeni PC aldım. Alalı daha bir ay olmadı. İlk haftalar her şey normaldi oyunlarım açılıyordu ama geçen hafta bir oyun indirirken bilgisayar kendine bir anda restart attı. Ondan sonra bir yanma kokusu geldi kasadan. Ondan sonra bazı oyunlarım açılmamaya başladı.
Örneğin ilk hafta ac Syndicate oyununu iki üç saat oynayabiliyorken şimdi oyunu açtıktan sonra bilgisayar restart atıyor kendine.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600.
Ana kart: ASRock b450.
Ekran kartı: Galax GeForce 1660 Super.
RAM 16 GB.
Power Supply 400 Watt.
Power Supply'im yetersiz ama sorunun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum bildiğiniz bir şey varsa yazar mısınız, şimdiden teşekkürler.

Merhabalar yeni PC aldım. Alalı daha bir ay olmadı. İlk haftalar her şey normaldi oyunlarım açılıyordu ama geçen hafta bir oyun indirirken bilgisayar kendine bir anda restart attı. Ondan sonra bir yanma kokusu geldi kasadan. Ondan sonra bazı oyunlarım açılmamaya başladı.
Örneğin ilk hafta ac Syndicate oyununu iki üç saat oynayabiliyorken şimdi oyunu açtıktan sonra bilgisayar restart atıyor kendine.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600.
Ana kart: ASRock b450.
Ekran kartı: Galax GeForce 1660 Super.
RAM 16 GB.
Power Supply 400 Watt.
Power Supply'im yetersiz ama sorunun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum bildiğiniz bir şey varsa yazar mısınız, şimdiden teşekkürler.
PSU yetersiz geliyor ve koku da ondan gelmiş olabilir. O PSU modelini fazla zorlamayın iyi bir marka/kalite düzeyine sahip değilse tüm sistemini bile yakabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı