Kasadan koku geliyor ve açılmıyor

baltazar barbar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim PC kasamdam koku geldi. Acılmadı, içini açıp baktım RAM mi ROM mu ne tam bilmiyorum da bir sürü entegreye benzeyen yeşil kart ısınmış ve koku geliyordu. PC'yi çalıştırdım, ses geliyor fanları çalışıyor. Bütün ışıkları yanıyor PC açılmıyor. Onun içinde proengineer çizimlerimle bir sürü PDF falan var. Onları nasıl kurtarabilirim? Laptopa kasayı bağlayabilir miyim? Yardımcı olursan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amaç sadece bilgileri kurtarmaksa eğer hdd de bir sorun yoksa kasa içinden söküp başka bir yere takarak alabilirsin. ayrıca kasayı açtığında gelen dıt sesi kaç tane sürekli ses tekrarlıyorsa ram arızalıdır söküp takmayı deneyebilirsin eğer sök tak ile düzelmiyorsa ram değiştirmen büyük ihtimalle sorunu çözecektir

Merhaba, problem yaşadığınız donanımı maalesef anlayamadım ama depolama biriminiz zarar görmediği sürece içindeki bilgileri alabilirsiniz. En kötü senaryoda harici bir HDD kutusu ile laptop a verilerinizi çekebilirsiniz.

Amaç sadece bilgileri kurtarmaksa eğer HDD'de bir sorun yoksa kasa içinden söküp başka bir yere takarak alabilirsin. Ayrıca kasayı açtığında gelen dıt sesi kaç tane sürekli ses tekrarlıyorsa RAM arızalıdır söküp takmayı deneyebilirsin eğer sök tak ile düzelmiyorsa RAM değiştirmen büyük ihtimalle sorunu çözecektir.

Söküp taktım düzelmedi maalesef.

Yeni bir kasa almayı dene diyeced.
Merhaba, problem yaşadığınız donanımı maalesef anlayamadım ama depolama biriminiz zarar görmediği sürece içindeki bilgileri alabilirsiniz. En kötü senaryoda harici bir HDD kutusu ile laptop a verilerinizi çekebilirsiniz.

Nasıl alacağım SATA adaptör yazdı birisi yoruma baktım cok pahalı harddiski başka laptopa bağlama şansım var mı?

SATA'yı USB'ye çeviren adaptörler ile harddiskinizi kurtarabilirsiniz. Dediğiniz parça büyük ihtimalle RAM. Yakın zamanda bir elektrik kesintisi oldu mu?

Adaptör çok pahalı harddiski laptopa bağlamak için bunlar olur mu? Olursa 2.5 inç diyor benim harddiskin inçini nasıl öğreneceğim.https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=External+Case

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı