Kasadan ses gelmesi

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı aldığımdan beri ara sıra kasadan garip bir ses geliyor. Hangi parçadan olduğu hakkında hiç bir fikrim yok ama fan sesi olmadığına eminim, çünkü ekran kartının fanları da dahil hepsini durdurup denedim. Bilgisayarı açarken hiç ses gelmiyor hatta bazen açılmadı sanıyorum ses gelmediği için, ama bir süre sonra bu ses başlıyor. Sesi duymanız için videoya ekledim. Telefonu kasaya soktuğum için fan sesi geldiğini biliyorum ama arkadaki uğultudan bahsediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kasadan gelen ses

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil whine olabilir. Harddisk sesi olabilir son olarak fanların vidaları düzgün sıkılmadığından dolayı gelen titreme sesi olabilir.
Muhtemelen coil whine.
Vidaları kontrol edebilirim, zaten fanları takarken de baya zorlanmıştım. Harddisk sesi olamaz çünkü harddiskim yok, NVMe ve Samsung 860 EVO kullanıyorum. Umarım dediğiniz gibi coil whine değildir çünkü çok kafama takıyorum böyle sesleri.
Youtube'dan ekran kartı coil whine seslerine baktım ama benim kasamdan gelen ses coil whine sesine hiç benzemiyor. Sıvı soğutma başlığından geliyor olabilir mi?
SORUN ÇÖZÜLDÜ

Sıvı soğutmadaki fanların birini pompadan çıkan fan girişi yerine anakarta taktığım için geliyormuş bu ses. Pompadan çıkan girişlerin biri bozuk olduğu için anakarta takmıştım, ama kablolarını kurcaladıktan sonra onu da düzelttim ve o girişe taktıktan sonra ses kesildi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı