Çözüldü Kasadan Uğultu Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali_Kılıç

Hectopat
Daha fazla  
Son 3-4 gündür kasadan rahatsız edici uğultu sesi geliyor. Dün kasayı temizledim fakat ses halen geliyor. Kasanın önünden yahut arkasından biraz kaldırınca ses kesiliyor. Bir arkadaş da aynı dertten mustaripmiş ama çözüm bulamamış. Sesi kayıt etmeye çalıştım fakat ne hikmetse ses kaydında fan sesi bastırıyor uğultuyu.

Kasadan uğultu geliyor

Muhtemelen fanlardan geliyor ses. Fanları tek tek devredışı bırakarak uğultu olup olmadığını dene.

Uğutlunun nereden geldiğini bulmaya çalışın. Güç kaynağı, işlemci fanı gibi yerlerden geliyor olabilir.
Ön ve arka panel fanları tek tek durdurdum fakat sorun yok. İşlemci, güç kaynağı fanını nasıl kontrol edebilirim.
HDD sabit mi? HDD titriyor olabilir. Fanlar bir yere değiyor olabilir.
HDD sol bağlantı yerini elle oynatınca çok hafif oynuyor. Ondan olabilir mi? Birazdan deneyeceğim.
Muhtemelen fanlardan geliyor ses. Fanları tek tek devredışı bırakarak uğultu olup olmadığını dene.
Ön ve arka panel fanlar sorunsuz. İşlemci ve PSU fanını denemedim.

Zaten en çok da çok hafif oynaması titreme yapar. Uğultu diye kastettiğin ses nasıl bir ses tam anlamasam da, HDD tam sabit değilse sinir bozucu bir ses çıkarabilir.

Zaten en çok da çok hafif oynaması titreme yapar. Uğultu diye kastettiğin ses nasıl bir ses tam anlamasam da, HDD tam sabit değilse sinir bozucu bir ses çıkarabilir.
HDD şuan sabit ses halen geliyor.
HDD ve PSU'nun tam oturduğundan emin olarak başlayabilirsin. Ondan sonra tek tek fanları kontrol edebilirsin.
PSU hiç sallanmıyor. Tamamen sabit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı