Çözüldü Kasadan Uğultu Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Diğer bütün fanlarda sıkıntı olmadığına emin olduktan sonra sadece işlemci ve PSU fanını sona bırak. Eğer hala uğultu devam ediyorsa işlemci fanının da bağlantısını kes ve en sona PSU kalacak şekilde test edebilirsin.

Yazdıklarınızı deneyeceğim. Youtube'da aradım ve benzer bir sesi buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok yüksek ihtimal ile fanlardan...

Bende de aynı şekilde ilginç bir uğultu var. Fanlardan dolayı değıl, acaip bir uğultu. Evin diğer ucundaki odadan bile bu uğultu duyuluyor. Ama kasayı kaldırınca uğultu kesiliyor. Kasanın altına sünger koydum olmadı. Masa titriyor herhalde dedim masanın da altına sünger yerleştirdim, yine olmadı. Harddiskleri kontrol ettim sıkıntı yok. O halde bu uğultu nereden geliyor ya? Özellikle gece bilgisayar açıkken yatınca beynime işliyor. Geçen gün kayda aldım, uğultu yükselip alçalıyor. Böyle uğultu mu olur?
Takipteyim!

Çıkar işlemci fanını, biosa gir. Windowsu açmazsan ısınmaz fan takılı olmasa da. PSU fanına da kapalıyken ufak bir engel sok iletken olmayan, öyle çalıştır. Açıkken sokma fanı kırabilir.
Kasanın temas ettiği zemin dolayısıyla titreyip ses çıkarıyor da olabilir.

Aynen öyle. İnsanın beynine işliyor. Gece bilgisayar açıkken su içmeye gidip gelirken o ses insanı çileden çıkarıyor.
Kasayı yere koydum olmadı. Başka masaya koydum olmadı. Sinirden bilgisayarı kapattım. Ne yaptıysam nafile. Son PSU ve işlemci fanı kaldı. Onları da sabah deneyeceğim.
Ön arka panel ve işlemci farlarını tek tek durdurdum. HDD'nin kablolarını çıkardım. Uğultu devam ediyor. PSU'yu deneyemedim. PSU fanı aşağı bakıyor. Kasayı kaldırdığım veya yan çevirdiğim zaman ses kesiliyor.

Arkadaşlar sorunu an itibari ile çözmüş bulunmaktayım. Kasa masanın üstünde olduğu için uğultu yapıyordu. Tek tek fanları kontrol ettim, zemine koydum, başka masaya koydum ve ses değişmedi. Bugün ise yere küçük kilim serdim, üstüne kasayı koydum. Uğultu sesinden eser yok. Sorun çözülmüştür. Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…