Kasalı PC ayda 55 TL elektrik harcar mı?

MehmetBayrak

Hectopat
Arkadaşlar PC alalı yaklaşık 1 ay oldu ve gelen elektrik faturası yaklaşık 60 TL fazla babam bilgisayarın çok elektrik harcadığını düşünüyor.

PC parçaları;

Aerocool 600W VX Plus serisi aktif PFC güç kaynağı (AE-VXP600)
AMD Ryzen 5 2600X
Galax GTX 1660S
Monitör 24" cbox

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama arkadaşlar günde yaklaşık 12 saat falan açık (bazen ders bazen oyun) ve de ısındığında fanların RPM'si bayağı artıyor.

Bu benim işte fakat ben laptop kullanıyorum annem diyor elektrik faturasi hep senin yüzünden bu kadar yüksek geliyor diyor.

Fatura 60 TL değil. Bu ay 60 TL fazla gelmiş sadece. Babası da bunun bilgisayardan kaynaklandığını öne sürmüş. Ayrıca konu sahibi içini rahat tut hiç bir bilgisayar günlük kullanımda aylık 60 TL elektrik harcamaz. Benim PC istisnasız her gün 12 saatten fazla açık. Bu kadar etkilemiyor faturayı.
Hocam bizim Full beyaz eşyali evde 100TL aşağısı gelmiyor siz nasıl başardınız 60TL'yi.

Ama arkadaşlar günde yaklaşık 12 saat falan açık (bazen ders bazen oyun) ve de ısındığında fanların RPM'si bayağı artıyor.

Fark etmez istersen 24 saat açık olsun. Evinizde o kadar beyaz eşya varken bilgisayarın yaktığı elektrik onların yanında küçük kalır.

Geri
Yukarı