Kasa temizlerken dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir?

Akkuşlu

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar kasamı temizlemek istiyorum. Kasanın içini açtıktan sonra statik elektrik olmaması için ne yapmalıyım ve kasamı temizlerken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Kasanı açık bir alana çıkar sonra eline bir saç kurutma makinesı (eğer elinde varsa ki bende var küçük yumuşak uçlu fırça) kullanarak temizleyebilirsin

Arkadaşlar kasamı temizlemek istiyorum. Kasanın içini açtıktan sonra statik elektrik olmaması için ne yapmalıyım ve kasamı temizlerken dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Eski sulu boya fırçalarım vardı. Biri kalın ve biri ince şeklinde. Fanların durumuna göre bunlarla temizliyorum. Toz filtrelerinde de gayet işe yarıyor. Saç kurutma makinesinin soğuk üfleyen durumu ile ekstra ve kasa geneline uygulama yapabilirsiniz.

Ekran kartının lehimlerinin bulunduğu kısma çok temas etmeyin. Islak bez kullanmayın. Kasanın ön tarafı dışardan hava çektiği için çok tozlanır özellikle orayı temizleyin. İşlemci fanını söküp kasanın dışında hava vererek temizleyin anakarta takılıyken temizlerseniz tozlar içeri kaçabilir.

Son olarak bu işlemleri uygulamadan önce statik elektriğinizi boşaltın. Sizdeki statik elektrik kasaya geçerse o yük boşalana kadar kasada verimsizlikler ve açılmamalar oluşabilir.

Son olarak bu işlemleri uygulamadan önce statik elektriğinizi boşaltın. Sizdeki statik elektrik kasaya geçerse o yük boşalana kadar kasada verimsizlikler ve açılmamalar oluşabilir.
O statik elektirği boşaltırken boşalmayı da unutmasın. (Yani şey... Statik elektiriği boşaltmayı unutmasın)
Boşalmak= Elektriği boşaltmak.

O statik elektirği boşaltırken boşalmayı da unutmasın. (Yani şey... Statik elektiriği boşaltmayı unutmasın)
Boşalmak= Elektriği boşaltmak.
simdi-sallama-zamani_1933793.jpg

Şaka bir yana statik elektriği boşaltmayı unutma.

Geri
Yukarı