Kasanın içinde gelen güç kaynağını öneriyor musunuz?

Onur C

Hectopat
Daha fazla  
1-2 ay içerisinde bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Kasayı tek parça olarak mı alsam yoksa içinde güç kaynağı olarak mı alsam diye düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nedir? Ayrı ayrı almak daha mı mantıklı yoksa içinde gelen güç kaynağı daha iyi performans mı verir?

İyi bir 80+plus güç kaynağı tek başına oldukça pahalıdır. Kasa ile alırsanız daha ucuza geliyor. Tabi bu alacağınız kasa ve güç kaynağına göre değişiklik gösterir.

Cooler Master, Corsair gibi güvenilir markaların tercih edilen modellerinden alırsan sıkıntı olacağını sanmam. Örneğin CM Haf 912 modeli çok tercih edilen bir modeldir ve kaliteli bir güç kaynağına sahiptir.

Kasam Corsair ve güç kaynağı ile beraber geldi. 650W 80+ bir güç kaynağı. Bir sorun görmedim. Üzerinde çok sessiz yazıyor ve gerçekten çok sessiz. Duymadım bile :D

Kasanın içindeki güç kaynağına bağlı. 200TL'ye Kasa + PSU alacağın bir kasanın PSU'sundan hayır gelmez.

Kasanın içindeki PSU yazar zaten. O PSU'nun 80+ ve bilinen, güvenilir bir marka olmasına dikkat et.

Ekran kartı ve işlemci belirlemeden kasa önerisini yapmak bence sağlıklı değil.
Ben sistemi sürekli yükselten biriyim, bu nedenle şimdiki aklım olsa, full tower kasalara yönelirim çünkü bir parça eklemek istediğimde hep aklıma acaba sığacak mı sorusu geliyor, en başta sistemin ihtiyaç duyacağı yeri ayarlarım, güç kaynağı çok önemli, 80 plus ve mümkünse bronze, silver ya da gold sertifikalı modellere bakmak gerek. Şahsen Seasonic tercih ettim araştırmalarım neticesinde köklü bir firma araştırınız.
Oyun amaçlı bir pc kullanacaksan ve bu hava soğutmalı olacaksa mutlaka hava sirkülasyonu sağlam bir kasa olmalı.
Ayrıca psu sistemin önemli bir paçası, ekran kartı ve diğer bileşenlerin minimum ihtiyacı olan watt ne kadar ise bunlar belirlenmeli ve buna göre alınmalı.

Geri
Yukarı