Kasanın Anakart Vida Ağızı Yalama Oldu

213082

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar DarkFlash Pollux kasa aldım. Anakart montajı yaparken bir tane vidayı fazla sıktım. Vida ve yükseltme ayağı yalama olmadı ama kasadaki ağız yalama oldu. Anakartı takıyorum ama yalama olan kısım hareket ettirdiğim zaman birazcık sallanıyor. Sıkıntı olur mu sizce? Garanti bunu karşılar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer doğru anladıysam, pirincin kasa ile temas ettiği kısım yalama oldu. O zaman düzelmez o direk servise yollayın onlar bir hal çaresine baksın. Anakartın sallanması güzel bir şey değil yeni nesil sistem ise, yani DDR4 sistem kullanıyorsanız yollayın zaman kaybetmeden. DDR3 falansa kullanabilirsiniz.

Eğer doğru anladıysam, pirincin kasa ile temas ettiği kısım yalama oldu. O zaman düzelmez o direk servise yollayın onlar bir hal çaresine baksın. Anakartın sallanması güzel bir şey değil yeni nesil sistem ise, yani DDR4 sistem kullanıyorsanız yollayın zaman kaybetmeden. DDR3 falansa kullanabilirsiniz.
DDR4 sistem evet. Zaten uzun süre bekledim parçaların gelmesini birde garantiyle uğraşmak istemiyorum ama başka yol yok gibi.

Şunu ekleyeyim. Anakartı yandan iterek yükseltme vidasının yalama olan kısmını sıkıştırın. Biraz güç harcar ama benim bu şekilde hallettiğim oluyordu. Diğer 3 vida sıkılı iken 4.De yalama olursa o yalama olan kısma doğru iktirip vidayı sıkıyorsun. Bak anakartı yan iktireceksin yukarıdan baskı değil. Bir dene bakalım bazen olumlu sonuç geliyor bazen değişen bir şey olmuyor.

Şunu ekleyeyim. Anakartı yandan iterek yükseltme vidasının yalama olan kısmını sıkıştırın. Biraz güç harcar ama benim bu şekilde hallettiğim oluyordu. Diğer 3 vida sıkılı iken 4.De yalama olursa o yalama olan kısma doğru iktirip vidayı sıkıyorsun. Bak anakartı yan iktireceksin yukarıdan baskı değil. Bir dene bakalım bazen olumlu sonuç geliyor bazen değişen bir şey olmuyor.

Hocam teşekkürler ama taktım artık anakartı kasaya. Ekran kartını 2 vidayla sağlam bir şekilde tutturdum. Uğraşırken 1 girişi daha yalama yaptım uğraşmak istemedim şu an 4 vida tutuyor anakartı biraz hareket ediyor tabii ama sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum pek zaten oradan oraya taşımıyorum kasayı.

Geri
Yukarı