Kasanın arka fanı nasıl kullanılmalıdır?

AxisVg

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kasam çok eski olduğu için hiç fan yok. Kasayı az da olsa soğutmak için arka tarafa bir tane fan almak istiyorum. Sizce bu fanı içeriyi soğutacak şekilde mi kullanmalıyım yoksa egzoz fan olarak mı kullanmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum.

Egzoz fan olarak kullanın. Diğer türlü içeriye hava birikimi olur.

İçerideki havayı dışarı tahliye edecek şekilde takmalısın.

Bende böyle düşünüyordum fakat bu konu hakkında fazla birikimim olmadığı için sormak istedim sağ olun hocam. Ayrıca bu faaliyetin kasa sıcaklığına gözle görülür etkisi olur mu?
Egzoz fanı alın içerideki havayı çeksin. Mümkünse eğer bir ya da 2 ön fan bir de egzoz kullanın.

Hocam ön tarafta fan takabileceğim alan var mı bilmiyorum bakmam lazım. Belki ilerleyen zamanda düşünebilirim.

Arkadaki fan havayı dışarı atsın. Ön paneli de söküp (kasanın önünün full kapalı olduğunu varsayıyorum) oraya da içeri üfleyen bir fan koyabilirsiniz. Veya hava girecek gibiyse kasanın önünü sökmeden de yaparsınız. Ben olsam hiç uğraşmam, yan kapağı açar öyle kullanırım.

Arkadaki fan havayı dışarı atsın. Ön paneli de söküp (kasanın önünün Full kapalı olduğunu varsayıyorum) oraya da içeri üfleyen bir fan koyabilirsiniz. Veya hava girecek gibiyse kasanın önünü sökmeden de yaparsınız. Ben olsam hiç uğraşmam, yan kapağı açar öyle kullanırım.

Hocam yan kapağı yazın açık kullanıyorum ayrıca USB'li vantilatör ile ayrıca soğutuyorum. Ön taraf kapalı orayı kontrol edeceğim. Eğer imkan varsa oraya da 2 adet fan almayı planlıyorum.
Bir de hocam ayrıca bir sorum olacak benim anakartımda fanı takabileceğim yer olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Hocam yan kapağı yazın açık kullanıyorum ayrıca USB'li vantilatör ile ayrıca soğutuyorum. Ön taraf kapalı orayı kontrol edeceğim. Eğer imkan varsa oraya da 2 adet fan almayı planlıyorum.
Bir de hocam ayrıca bir sorum olacak benim anakartımda fanı takabileceğim yer olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Ben sürekli açık kullanıyorum. Hem öyle daha iyi görünüyor. Bir de sık sık disk değişimi vb. yaptığım için içine sık sık müdahale etmem gerekiyor. Ayrıca çoğu anakartta genelde 2 fan yeri bulunuyor. Fakat bazen değişkenlik gösterebiliyor. O 2 fan yerinin birinde işlemci fanı takılı olur zaten. Molex girişi ile güç kaynağından güç alarak da fan bağlayabilirsiniz.

Ben sürekli açık kullanıyorum. Hem öyle daha iyi görünüyor. Bir de sık sık disk değişimi vb. yaptığım için içine sık sık müdahale etmem gerekiyor. Ayrıca çoğu anakartta genelde 2 fan yeri bulunuyor. Fakat bazen değişkenlik gösterebiliyor. O 2 fan yerinin birinde işlemci fanı takılı olur zaten. Molex girişi ile güç kaynağından güç alarak da fan bağlayabilirsiniz.

Peki anakartıma bağladığım fanı ayrıca PSU'ya bağlamam gerekir mi?

Geri
Yukarı