Kasanın arka mikrofon jakı çalışmıyor

El Profesor

Centipat
Mikrofonu ön jaka takınca çalışıyor ancak arka jaka takınca çalışmıyor. Bu sorunu nasıl düzeltirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    9,3 KB · Görüntüleme: 22
Çalışmayan jaka takın denetim masasından sorun gider ses sorunları kısmından sanırsam mikrofon dinleme aygıtı olarak geçiyordu dinleme sorunları diyerek düzeltebileceginizi umuyorum anakartın arka çıkışları kolay kolay bozulacak teknolojiye sahip değiller.

BIOS'tan ses girişlerinin kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsin.

Çalışmayan jaka takın denetim masasından sorun gider ses sorunları kısmından sanırsam mikrofon dinleme aygıtı olarak geçiyordu dinleme sorunları diyerek düzeltebileceginizi umuyorum anakartın arka çıkışları kolay kolay bozulacak teknolojiye sahip değiller.

Dediğinizi yaptım ancak fotoğraftaki gibi bir şey çıktı. Jak girişi bozuk olabilir mi acaba?
BIOS'tan ses girişlerinin kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsin.

Nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz acaba? BIOS ayarlarından falan pek anlamıyorum da.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 23
Nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz acaba? BIOS ayarlarından falan pek anlamıyorum da.
Anakartınızın markasına bağlı olarak BIOS'a giriş değişebilir. Bilgisayarı yeniden başlatırken Windows ekranına gelmeden sırayla DEL, F12, F8, F11 tuşlarını deneyin. Sürekli olarak basın. Elbet biri BIOS'a girecektir. BIOS ekranı anakarttan anakarta değişeceğinden kendi anakart modelinizi internette aratıp BIOS ayarlarına bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı