Kasanın arkasında USB portları oluyor mu?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Kasalarda USB portlarının kaç tane oldukları yazıyor tek o USB portları mı var? Yoksa arkasında da USB girişleri oluyor mu? Cevaplarsanız sevinirim.

Arkadaki USB portları kasanın değil anakartın üzerinde yazar kaç tane oldukları. Yani anakartın arka bağlantı portlarına bakarsan görebilirsin.
Ona baktımda mesela ben usb takıcağım zaman arkada yer olur dimi ? illa önde port olmasına gerek kalmıyor eğer arkadan olmuyorsa önünde 4 tane us port olan kasayı alıcağım.

Ona baktımda mesela ben usb takıcağım zaman arkada yer olur dimi ? illa önde port olmasına gerek kalmıyor eğer arkadan olmuyorsa önünde 4 tane us port olan kasayı alıcağım.
USB bellek veya klavye mouse gibi USB bağlantısı olan bir şeyi arka portlara takarak kullanabilirsin. Sorun olmaz. Yani öndekilere mecbur değilsin.

Kasada yalnızca ön portlar yazar. Arka portların kasayla bir alakası yok. Arka portların olduğu kısımda kasada bir boşluk vardır, o boşluğa anakartın yuvaları denk gelir. Aslında siz kasaya takmazsınız onları anakarta takarsınız. Yani kasanın arka portları anakarttaki usb sayısına eşitttir.

Önde USB portu olmayan kasa olduğunu düşünmüyorum. Arkada ki USB port sayısı anakarta göre değişir benim arkada 4 önde 2 adet USB portu var. Yani ben sorunu anlayamadım

Kardeşim arka kısımda anakartın kendi USB'leri bulunur. Kasanın özelliklerinde yazan USB port sayısı ise ön yüzünün çevresinde bulabilirsin. Bu portların kabloları, kasanın iç kısmında bulunur ve anakartın - genel olarak - sağ alt kısmında bulunan girişlere takarak çalıştırabilirsin.

v2-84905-6_medium.jpg

Bu gördüğün USB bağlantılarının hepsini kullanabilirsin mesela.

Bu anakartın kasanın arkasına denk gelen kısmıdır yani. Buradaki USB bağlantı noktalarını görebilirsin ve kullanabilirsin.

@Halil Eren Altın

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı