Kasanın camını takmasak ne olur?

Eki Görüntüle 992365

Kapağı açarsanız içerideki hava oranı azalır böylece Debi(Q) azalmış olur.
Çok basit aslında.
Biz bir su borusu veya tüp kullanmıyoruz. Kasanın üzerindeki fanlar da binlerce metreküp hava taşıma kapasitesine sahip fanlar değil. Kasanın içerisinde hava her zaman aynı miktardadır. Sadece sıcak hava ile soğuk havanın miktarı değişir. Kapağı sökerseniz hava akışı değişmez fakat ısı alışverişinin olacağı yüzey artacağından içerideki sıcak havanın miktarı azalır. Akış oranı formülünü direkt uygulayamazsınız kısacası.

Son düzenleme:
Biz bir su borusu veya tüp kullanmıyoruz. Kasanın üzerindeki fanlar da binlerce metreküp hava taşıma kapasitesine sahip fanlar değil. Kasanın içerisinde hava her zaman aynı miktardadır. Sadece sıcak hava ile soğuk havanın miktarı değişir. Kapağı sökerseniz hava akışı değişmez fakat ısı alışverişinin olacağı yüzey artacağından içerideki sıcak havanın miktarı azalır. Akış oranı formülünü direkt uygulayamazsınız kısacası.
İçeride hem intake hem exhaust fan olduğu için dengelenmiş bir Akış oranı var. Siz kapağı açtığınızda bu oran bozulur, bu kadar basit. Diretmenize anlam veremiyorum.

Ben ısınma sorunu olmasın diye kapak açık kullanıyorum. Çok toz topluyor onun dışında sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı