Çözüldü Kasanın fanları dönüyor ama klavye, mouse ve monitör yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lesion

Centipat
Daha fazla  
Yeni masa geleceği için kaldırmam gerekiyordu kabloları çıkarttım yaklaşık 1 saat kadar boşta durdu sonrasında her şeyi yerli yerine koydum kabloları yerine soktum fakat görüntü gelmiyor, klavye ve mouse ışıkları yanmıyor ama kulaklığın kablosunda bulunan kontrolcünün ışığı yanıyor.

Çözüm
Ek olarak BIOS pilini de söküp takın daha temiz olur bu arada BIOS ayarları varsa kendi yaptığınız sıfırlanır bilginize.
Bios pilini denedim olmadı.

Statik elektrik birikmiş olabilir bir ihtimal. Kabloları tekrar söküp açma düğmesine basıp statik elektriği boşaltmayı deneyin. Ramleri de çıkarıp takabilirsiniz. Bende benzer bir durum olmuştu iki sefer; Birisinde RAM'leri sök tak yapınca düzeldi diğerinde de statik elektriği boşalttım.
Varsa anakart üzerinde hata ışıkları bunlardan da yardım alabilirsin
Maalesef dediğiniz işe yaramadı bu şekilde kalakaldım

Arkadaşlar bilgisayar bir şekilde açıldı. Envayi çeşit çözüm denediğim için hangisi işe yaradı bilmiyorum o yüzden ben denediklerimi tek tek yazıyorum umarım böyle bir durumda kalmazsanız kalırsanız yazdıklarımı deneyebilirsiniz.
-Rami silgi ile silmek
-Yerleri değiştirmek, tek tek takıp çalıştırmak
-Bios pilini çıkartıp 30 dakika kadar beklemek
(15 dakika kadar kasada hiç güç yokken pil dışarıda kaldı 15 dakika kadar da güç bağlantıları yapılıp o şekilde pilsiz kaldı)
-Yukarıdaki arkadaşın dediği statik elektriği almak
Yeni masa geleceği için kaldırmam gerekiyordu kabloları çıkarttım yaklaşık 1 saat kadar boşta durdu sonrasında her şeyi yerli yerine koydum kabloları yerine soktum fakat görüntü gelmiyor, klavye ve mouse ışıkları yanmıyor ama kulaklığın kablosunda bulunan kontrolcünün ışığı yanıyor.

Tam olarak ne olduğu anlatır mısınız?

Statik elektrik birikmiş olabilir bir ihtimal. Kabloları tekrar söküp açma düğmesine basıp statik elektriği boşaltmayı deneyin. Ramleri de çıkarıp takabilirsiniz. Bende benzer bir durum olmuştu iki sefer; Birisinde RAM'leri sök tak yapınca düzeldi diğerinde de statik elektriği boşalttım.

Tam olarak ne olduğu anlatır mısınız?
Güç kaynağının tuşunu kapattım ardından bütün kabloları söktüm ve kasayı bir köşeye kaldırdım. Sonrasında bir süre bekledikten sonra gelip kabloları taktığımda başlıktaki sorun ortaya çıktı.

Dediğinizi deniyorum dönüş yapacağım.

Güç kaynağının tuşunu kapattım ardından bütün kabloları söktüm ve kasayı bir köşeye kaldırdım. Sonrasında bir süre bekledikten sonra gelip kabloları taktığımda başlıktaki sorun ortaya çıktı.

Dediğinizi deniyorum dönüş yapacağım.

Ek olarak BIOS pilini de söküp takın daha temiz olur bu arada BIOS ayarları varsa kendi yaptığınız sıfırlanır bilginize.

Bios pilini denedim olmadı.

Maalesef dediğiniz işe yaramadı bu şekilde kalakaldım

Arkadaşlar bilgisayar bir şekilde açıldı. Envayi çeşit çözüm denediğim için hangisi işe yaradı bilmiyorum o yüzden ben denediklerimi tek tek yazıyorum umarım böyle bir durumda kalmazsanız kalırsanız yazdıklarımı deneyebilirsiniz.
-Rami silgi ile silmek
-Yerleri değiştirmek, tek tek takıp çalıştırmak
-Bios pilini çıkartıp 30 dakika kadar beklemek
(15 dakika kadar kasada hiç güç yokken pil dışarıda kaldı 15 dakika kadar da güç bağlantıları yapılıp o şekilde pilsiz kaldı)
-Yukarıdaki arkadaşın dediği statik elektriği almak

Son düzenleme:
Çözüm
BIOS pilini denedim olmadı.

Maalesef dediğiniz işe yaramadı bu şekilde kalakaldım.

Kasanın içini temizleyip tüm elektrik boşaldıktan sonra tekrar çalıştırır mısınız umarım kart yanmamıştır.

BIOS pilini denedim olmadı.

Maalesef dediğiniz işe yaramadı bu şekilde kalakaldım.

-RAM'i silgi ile silmek.
-Yerleri değiştirmek, tek tek takıp çalıştırmak.
-BIOS pilini çıkartıp 30 dakika kadar beklemek.
-Yukarıdaki arkadaşın dediği statik elektriği almak.

Geçmiş olsun elektrik tam boşalmadan tekrar açılınca gine aynı hatayı veriyor o yüzden kasanın temizlenip BIOS pili sökülüp RAM'lerinde sökülüp elektiriğinin boşaldığından iyicene emin olduktan sonra fiş takılı değilken parçalar takıldıktan sonra güç düğmesine basılı tutarak boşaltılabilir bunlardan sonra çalışır % 100 çalışmazsa eğer muhmetelen bir şekilde kısa devre oluşmuştur bilgisayarda tekrardan geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı