Kasanın fanları sesli çalışıyor

Rugzorimed

Decapat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Merhaba kasamda 3 tane fan bulunuyor. Yüksek hızda çalıştıkları için çok ses çıkarıyorlar.

Alfais 4303 Fan Çoklayıcı Y PWM Kablosu 4 pin Switch 3 pin 3 Port : Amazon.com.tr: Bilgisayar 1 ay önce şu kablodan almıştım işe yarar diye kabloları rastgele takıp anakarta bağladım ancak eskisi gibi ayarlayamadım. Fan kablolarını nasıl hızlarını ayarlayabileceğim bir şekilde fan çoklayıcısına bağlayabilirim?

Fan: Dark Solid FRGB DKCF126F 12 cm Kasa Fanı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart: PRIME H510M-K|Anakart|ASUS Türkiye

Asus anakartlarda BIOS üzerinden Q-Fan Control üzerinden yapılıyordu. Buradan Silent Mode yapıp deneyebilirsiniz.

Dediğim gibi. BIOS üzerinden deneyebilirsiniz.

Dediğim gibi. BIOS üzerinden deneyebilirsiniz.

Denemeye çalıştım ama 3 fanı fan çoklayıcısına bağlayıp anakarta bağladığım halde 1 Fan'ın hızı gözüktü ve hızı sessize çektiğimde ise aynı şekilde son hızda çalışmaya devam etti. Fan kablolarını çoklayıcıya nasıl bağlayabilirim? Bir rehber videosu vb. var mı?

Çoklayıcı ile zaten hepsi tek fan gibi çalışır. Fanların hepsi aynıysa sıra fark etmez.

Çoklayıcı ile zaten hepsi tek fan gibi çalışır. Fanların hepsi aynıysa sıra fark etmez.
Fan kablolarını bağlıyorum ama 3 pimli başlıklardan biri ayrı oldugu için 2 pin bağlanıyor. Kabloları bağladım şu şekilde gözüküyor hocam;

Dosya Ekleri

• IMG_20230124_005008.jpg
    IMG_20230124_005008.jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20230124_010307.jpg
    IMG_20230124_010307.jpg
    189,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (24).png
    Ekran Görüntüsü (24).png
    658 KB · Görüntüleme: 18