Kasanın fişi sürekli takılı olursa bir sıkıntı oluşur mu?

Exfatality

Hectopat
3'Lü priz var ve priz biraz sıkıntılı takarken çıkarırken sorun çıkarıyor daima takılı olsa sadece kasayı kapatsam ve monitörüde düğmesinden kapatsam bir sorun çıkarır mı? Mesela gece saat 4'te elektrik gitti yahut şebeke aşırı yüklendi voltaj fazla geldi vs.
(PSU düğmesi demiyorum kasa düğmesi)

3'Lü priz var ve priz biraz sıkıntılı takarken çıkarırken sorun çıkarıyor daima takılı olsa sadece kasayı kapatsam ve monitörüde düğmesinden kapatsam bir sorun çıkarır mı? Mesela gece saat 4'te elektrik gitti yahut şebeke aşırı yüklendi voltaj fazla geldi vs.
Eğer ki PSU'da overvoltage koruması yani Elektrik kesintisi veya ani Lamba pırpırlanmasında oluşan fazla voltajı absorbe edecek kadar iyi ise sorun yok genelde 80+'larda oluyor diye biliyorum. 2. ise kasa düğmesinden kapatmak PSU'ya giden gücü kesmez.

Ben 14 yıldır PC'yi dediğiniz gibi prizden hiç çekmeden kullandım elektrik kesintileri çok oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ama tedbiri elden bırakmamak gerek üçlü prizinizi değiştirirseniz aklınızda şüphe kalmamış olur.

Bende sürekli pc yi normal olarak kapatıyordum priz akım korumalı ama düğmesini de hiç kapatmadan direkt öyle bırakıyordum. Geçenlerde gece çok sık elektrik gidip gelmiş . Öğlen RGB şeritlerin yandığını görünce anladım ve kasa açılmadı masaüstü gelmesiyle kapanması bir oluyordu. Sanırım statik elektrik yüzünden deyip tüm parçaları ve bios pilini söküp bekledim tekrar taktım şükür sorunsuz çalışıyor. Konu çok başarılı bazen çok küçük detaylar bile soruna yol açıyor.

Geri
Yukarı