Kasanın güç kablosu alev aldı

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarım ve modem için 6'lık üçlü kullanıyorum. Az önce odayı süpürmek için süpürgenin fişini 3'lü ye taktım. Birden kasanın güç kablosu prizin bitip kablonun başladığı yerden alev aldı. Fişi olabildiğim kadar hızlı bir şekilde çektim ama kasa kapanmıştı. Elimde başka güç kablosu da vardı. Kabloyu değiştirip bismillah diyerek kasayı çalıştırdım. Şükür bu mesajı PC'den yazabiliyorum. 😀 Sorum şu ki bu aşamadan sonra herhangi bir şey olabilir mi? Mavi ekran vs. kasada herhangi bir parçanın herhangi bir yeri yanmış olabilir mi? Anakartım B450 S2H PSU ise Aerocool Cylon 500W +80Plus.

Allah'tan Gamepower, Rampage falan kullanmıyormuşsunuz. Tahminimce bir şey olmaz PSU hemen elektriği kesip sistemi güvene almıştır.

Umarım. 😀Yaptığım en büyük hata sanırım PSU'nun yanında gelen güç kablosunu monitöre bağlamam. Tabi böyle bir şey yaptığımdan haberim yoktu.

Umarım. 😀Yaptığım en büyük hata sanırım PSU'nun yanında gelen güç kablosunu monitöre bağlamam. Tabi böyle bir şey yaptığımdan haberim yoktu.

Hocam PSU'nun kablosunu kendisi ile kullanın. Kablonun önemi de büyük. Eğer şimdi taktığınız kablo kalitesiz ise en kısa zamanda değiştirin tekrar bu tür durumlar oluşmaması için.

O nasıl olmuş ya :) Gerçekten Rampage, Frisby gibi güç kaynakları olsa neler olacağını düşünemiyorum. Benimki de çok iyi olmasa da Corsair VS600. En azından Rampage olmasından iyidir :) Fazla elektrik gelince güç kaynağının sigortası atıyor :D

Hocam PSU'nun kablosunu kendisi ile kullanın. Kablonun önemi de büyük. Eğer şimdi taktığınız kablo kalitesiz ise en kısa zamanda değiştirin tekrar bu tür durumlar oluşmaması için.

Hayır şu an PSU'nun yanında gelen kabloyu kullanıyorum. O da tahminimce dandik değildir Aerocool markasına güvenerekten.

Yeni konular

Geri
Yukarı