Kasanın hava akışı iyi mi?

volvoseverim

Centipat
Bu tarz kasalarla ilgili internette hiç video bulamadım. O yüzden buraya yazıyorum. Tüm fanların fotoğraflarını çektim. Hepsinin resimlerde de görüldüğü gibi ön yüzü kasaya bakmakta. Arkalarındakı çubuk şeklindeki parçalar arkaya bakıyor. Acaba kasamın hava akışı iyi mi? Değilse düzeltmek için ne yapmalıyım ve fanları nasıl demonte edebilirm? Çünkü bilgisayarı ben toplamadım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.14 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.14 (1).jpeg
    108,2 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.14.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.14.jpeg
    99,5 KB · Görüntüleme: 51
  • WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.13 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.13 (1).jpeg
    147,9 KB · Görüntüleme: 50
  • WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.13.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-16 at 13.51.13.jpeg
    107,1 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz kasalarla ilgili internette hiç video bulamadım. O yüzden buraya yazıyorum. Tüm fanların fotoğraflarını çektim. Hepsinin resimlerde de görüldüğü gibi ön yüzü kasaya bakmakta. Arkalarındakı çubuk şeklindeki parçalar arkaya bakıyor. Acaba kasamın hava akışı iyi mi? Değilse düzeltmek için ne yapmalıyım ve fanları nasıl demonte edebilirm? Çünkü bilgisayarı ben toplamadım.

Alttan ve ön kısımdan hava gelecek şekilde ayarla. Yanlış gibi gözüküyor ama sistem açık olduğu ve fotoğraflarda anlaşılmadığı için net konuşmayayım.

Arka egzoz fanı normal, üst kısımda ki fanlar yine kasa içerisinden yukarıya doğru (radyatöre) hava üflüyor bu şekilde kalabilir ancak diğer 3X fan kasa içerisine hava basacak şekilde olmalı.

Diğer alternatif radyatörü ve fanları paralel çevirebilirsiniz. Yukarıdan kasa içerisine ve radyatöre doğru hava basılarak diğer 3'lü fan egzoz görevi görebilir. Teknik olarak sökebilirseniz bu şekilde de iyi sonuç alabilirsiniz.

Arka egzoz fanı normal, üst kısımda ki fanlar yine kasa içerisinden yukarıya doğru (radyatöre) hava üflüyor bu şekilde kalabilir ancak diğer 3X fan kasa içerisine hava basacak şekilde olmalı.

Diğer alternatif radyatörü ve fanları paralel çevirebilirsiniz. Yukarıdan kasa içerisine ve radyatöre doğru hava basılarak diğer 3'lü fan egzoz görevi görebilir. Teknik olarak sökebilirseniz bu şekilde de iyi sonuç alabilirsiniz.
Kasanın içine yukardan hava üfletemezsiniz bu durumu daha kötüleştirir.

1702725246049.png

Bu olay en mantıklısı dediğiniz de yapılabilir ama en iyi dereceyi elde edemezsiniz.

Kasanın içine yukarıdan hava üfletemezsiniz bu durumu daha kötüleştirir.
Hiç alakası yok. Yukarıya radyatör monte edilemediği durumlarda nasıl yapılıyor? Ön tarafta olan radyatöre yine hava basılıyor. Kasa içerisinde ki sirkülasyon iyi değilse kasa içerisinden radyatöre hava basmakta aynı şey. Egzoz görevi görecek Fan'lar varken kötü bir sonuç vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı