Kasanın içi hava spreyi ile temizlenir mi?

Afaki

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasanın içindeki tozlardan kurtulmak için kullanılır mı? Bir zarar oluşma ihtimali var mı?

Kesinlikle... Spreyle sınırlı kullanıma sahip olacağınıza üzerine biraz daha para ekleyip ömürlük bu sorunu çözmüş olursunuz. Ben saç kurutma makinesini soğuk moda alıp öyle temizliyorum, yeterli oluyor. :)
Temizlerken parçalardan herhangi birini söküyor musunuz ? Yoksa yan kapağı söküp direkt içine havayı veriyor musunuz?

Temizlerken parçalardan herhangi birini söküyor musunuz ? Yoksa yan kapağı söküp direkt içine havayı veriyor musunuz?
Dizüstü bilgisayarlarda daha kapsamlı temizlik yapıyorum ve mecburen sökmek durumunda kalıyorum. Masaüstü bilgisayarlarda çok uğraşmadan kapağı açıp hava tutuyorum. Yani tamamen sizin vaktinize kalmış. Uğraşmayı seviyorum diyorsanız bileşenleri sökerek temizlemek daha sağlıklı. O sırada RAM'leri silgi yardımıyla temizlerseniz oksitlenme sorununu da çözmüş olursunuz. Yalnız ister masaüstü ister dizüstü olsun fanı ayrıca söküp güzelce temizlemeyi ihmal etmeyin. E hazır sökmüşken termal macun da yenilenmeli...

Dizüstü bilgisayarlarda daha kapsamlı temizlik yapıyorum ve mecburen sökmek durumunda kalıyorum. Masaüstü bilgisayarlarda çok uğraşmadan kapağı açıp hava tutuyorum. Yani tamamen sizin vaktinize kalmış. Uğraşmayı seviyorum diyorsanız bileşenleri sökerek temizlemek daha sağlıklı. O sırada RAM'leri silgi yardımıyla temizlerseniz oksitlenme sorununu da çözmüş olursunuz. Yalnız ister masaüstü ister dizüstü olsun fanı ayrıca söküp güzelce temizlemeyi ihmal etmeyin. E hazır sökmüşken termal macun da yenilenmeli...
Benim derdim şu an toz sadece 4 ay oldu açmıyorum içini. Macun yeni. Fanları sökerek mi temizlemem gerek? Direkt önden ve yandan havayı vursam yeterli olmaz mı :) ?

Bu üründen bir arkadaşım almıştı ve sıvı püskürtüyordu. O sıvının içeriği nedir tam olarak bilmiyorum. Aynı sorunu verdiğiniz linkte ürünü alanlar da belirtmiş.

Su yok dostum o yüzden tehlikeli bir şey değil. Tozları temizliyor.

Geri
Yukarı