Kasanın içinden cızırtı geliyor

mustafascofield

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde duymuyorum fakat kasanın havalandırmasına kafamı yaklaştırdığımda fark ettim. İçerinde küçük bir cızırtı sesi geliyor, neden olabilir ve ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde duymuyorum fakat kasanın havalandırmasına kafamı yaklaştırdığımda fark ettim. İçerinde küçük bir cızırtı sesi geliyor, neden olabilir ve ne yapmalıyım?
Yük altında iken belirgin oluyorsa PSU ya da GPU coil whine yapıyordur. Islık sesi gibi değil de cızırtı, cızlama gibi bir ses olmalı. Bir sorun teşkil etmez, ömrünü ya da performansını etkilemez. Etkiliyorsa, başka bir şeydir tabi. Coil whine olduğunu varsayarak konuştum

Yük altında iken belirgin oluyorsa PSU ya da GPU coil whine yapıyordur. Islık sesi gibi değil de cızırtı, cızlama gibi bir ses olmalı. Bir sorun teşkil etmez, ömrünü ya da performansını etkilemez. Etkiliyorsa, başka bir şeydir tabii. Coil whine olduğunu varsayarak konuştum.

Bende de var sesi azaltmanın yollarından biri v-Sync açma ama çok input lag olabilir.

Ekran kartı modeliniz nedir?
Asus rog strix gtx 1660 süper gaming
HDD varsa normal bence ama kasanın kapağını çıkartıp bir dinle ya da video at.
hayır ssd yeni sistem
Yük altında iken belirgin oluyorsa PSU ya da GPU coil whine yapıyordur. Islık sesi gibi değil de cızırtı, cızlama gibi bir ses olmalı. Bir sorun teşkil etmez, ömrünü ya da performansını etkilemez. Etkiliyorsa, başka bir şeydir tabii. Coil whine olduğunu varsayarak konuştum

Hayır normaldede var hep var havalandırma deliğinden kulağımı dayayınca fark ettim LoL gibi oyunlarda FPS'te ani 180'lerden 120'lere inişler yaşıyor alakası olabilir mi diye düşünüyorum
Tiz bir vızıltı gibi ise CW sorunu olabilir.
CW sorunu nedir ?

ASUS ROG STRIX GTX 1660 Super Gaming.

Hayır SSD yeni sistem.

Hayır normaldede var hep var havalandırma deliğinden kulağımı dayayınca fark ettim LoL gibi oyunlarda FPS'te ani 180'lerden 120'lere inişler yaşıyor alakası olabilir mi diye düşünüyorum.

CW sorunu nedir?

CW sorunu zarar vermez bobin sızlaması diye geçer V-Sync acıp sesi azaltabilirsin ama CW sistem yükte iken olur.

Geri
Yukarı