Cooler Master Master kasanın içinden cızırtı geliyor

alafranga

Hectopat
Merhaba, düne kadar böyle bir problem yoktu. İnce bir cızırtı şeklinde geliyor, kesintisiz.
Kasanın içine yaklaşıp dinlediğimde sıvı soğutmadan şüphelendim ama nasıl tam olarak tespit edebilirim bilmiyorum.

Sistem özelliklerim:

Zotac RTX 3070 Ti AMP holo Edition (boşta fanları bile dönmediği için en masumu bu şu an).
Cougar cgr -GS 750W 80 Plus Gold güç kaynağı (başta bundan şüphelendim ama yaklaşıp kasayı dinlediğim zaman ses üst taraflardan geliyor gibi).
NZXT Kraken X53 240mm sıvı soğutma (şu an en çok şüphelendiğim bu. Dediğim gibi, yaklaşıp kasayı dinlediğim zaman ses sanki bundan geliyormuş gibi).
Cooler Master Master Case H500 ARGB kasa (toplam 3 fanı var, üçünden de böyle bir ses duyamadım).

Corsair Vengeance ARGB 3600MHz CL16 RAM.
Intel i7 10700 işlemci.
ASUS TUF Z590 Plus Gaming Wi-Fi anakart.

Bunlar da sistemin kalan parçaları. Sesin sorumlusu olduklarını düşünmüyorum.

BIOS'tan fan ayarlarıyla oynadım, çözüm olmadı. Onun dışında da ne yapılır bilmiyorum. Sesin kaynağını tam olarak tespit edebilmemin bir yolu var mıdır?
Daha iki-üç aylık sıvı soğutma, öyle eski de değil. Kendi yöntemlerimle çözebilmenin bir yolu var mıdır yoksa garantiye mi göndermem gerek. NZXT'nin Türkiye garantisi de iyi değil diye duymuştum. Acaba bir mağduriyet yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı