Kasanın içinden gelen tıkırtı sesi

pullmeunder

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba son zamanlarda çok sıkıntı çektiğim bir durumla beraberim ve size danışmaktan başka bir çare bulamadım. Sorunun sabit diskte olduğunu düşünüyorum çünkü hız değerleri böyle:

Adsız.png

Ama tam emin olamadım sesin nereden geldiğinden ve BIOS konusunda bir bilgisayar cahiliyim. Sesin harddiskten gelmesi mümkün müdür? Cevap için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba son zamanlarda çok sıkıntı çektiğim bir durumla beraberim ve size danışmaktan başka bir çare bulamadım. Sorunun sabit diskte olduğunu düşünüyorum çünkü hız değerleri böyle:

Eki Görüntüle 184693

Ama tam emin olamadım sesin nereden geldiğinden ve BIOS konusunda bir bilgisayar cahiliyim. Sesin harddiskten gelmesi mümkün müdür? Cevap için teşekkürler.
Evet hep olur harddisk'te bir sorun var.

Bunun genelde 2 sebebi olur;
1.) Fanlar tam sıkılmamıştır veya çok sıkılmıştır bu sebepten ses yaparlar ( ki senin probleminin bu oldugunu düşünmüyorum )
2.) Harddiskte problem vardır.Bir SSD edinip, HDD'yi sisteminden uzaklaştırırak bu problemi çözebilirsin :)

Bunun genelde 2 sebebi olur;
1.) Fanlar tam sıkılmamıştır veya çok sıkılmıştır bu sebepten ses yaparlar ( ki senin probleminin bu oldugunu düşünmüyorum )
2.) Harddiskte problem vardır.Bir SSD edinip, HDD'yi sisteminden uzaklaştırırak bu problemi çözebilirsin :)
Ama SSD mantıklı bir çözüm mü? 1TB HDD ile 120 GB SSD aynı fiyat yani istemsizce elin gider HDD :D

Ama SSD mantıklı bir çözüm mü? 1TB HDD ile 120 GB SSD aynı fiyat yani istemsizce elin gider HDD :D

Sistem HDD'ye kurulduğunda herhangi bir işlem yaptığında HDD üzerinden çalıştığından ses yapar. SSD önerilmesinin sebebi sistem SSD'ye kurulduğunda sessiz çalışması yüzündendir. Sese katlanırım dersen aynı fiyatta 1 TB HDD alırsın o vakit.

Arkadaşlar, Kasa mı Vatan'a sizin verdiğiniz gerekçeler ile gönderdim ve şu an serviste. Bir gelişme olursa bildireceğim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı