Kasanın içine LED şerit bağlama

Furkan Torun

Hectopat
Daha fazla  
Kasanın içine şerit led bağlanabilir mi? Güç kaynağına bağlayarak çalışır mı ? Cevaplarınızı beqliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu tarihi eski yapmayı düşünen arkadaşlar için tavsiye.

Şerit led için güç kaynağını kullanmak istiyorsanız sarı ve siyah kabloları kullanabilirsiniz.

Bağlantı güzel sağlanmassa sıkıntı çıkarır.(eski 300w güç kaynağını devre işlemlerinde amatörce kullanınca kabloları yakmayı başarmıştım.)

Benim tavsiyem 12v 1A degerinde adaptör kullanarak şerit led bağlarsanız daha kolay ve güvenli olur herhangi bir vida boşlugundan, hava boşluğundan kabloyu geçirebilirsiniz.Üst seçenekte yalıtımı iyi sağlarsanız , şerit ledin kablolarıda temas etmiyecek şekilde lehimi iyi yapılmışsa sorun olacağını zannetmiyorum.

ben şahsen pek iyi bulmuyorum powere led bağlamayı ben 12V luk şarj adaptörünü + ve - uçlarını ledin + ve - uçlarına bağlayarak prize takarak çalıştırıyorum öyle daha iyi power biraz sıkıntı yapabilir sana kasanın arkasında su soğutması için yapılmış plastik korumalı delikler varsa oralardan geçirebilirsin ledleri ve kabloları

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı