Kasanın içine M.2 vidası düşürdüm

ebuwankenobi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, NVMe M.2 SSD'yi anakarta takarken bir an yuvadan kayıp kasanın içine kaçtı. Hemen arka kapağı da söküp açıklık her alandan tarafım ve epeyce salladım, lakin herhangi bir şekilde çıkmadı ya da saptayamadım. PSU civarından ses gelmesine rağmen sonradan o da kesildi. Uzun süre taramama rağmen hiçbir şekilde bulamayınca ben de umudu kesip elimde yedek olduğu için SSD'yi montajlayıp (bu sefer şansım yaver gitti evet) kasayı kapadım. Bildiğiniz gibi oldukça küçük ve tespit etmesi zor bir vida başına gelen var mı? Var ise nasıl çözüm buldu acaba?

Vidayı bulup çıkarın herhangi bir parçaya çalışırken değerse kısa devre olabilir.

Kasayı kaldır sağa sola salla kendisi düşer zaten anakart ile kasa arasın da 2 3 Cm'lik boşluk var.

Vidayı bulup çıkarın herhangi bir parçaya çalışırken değerse kısa devre olabilir.

Fazlasıyla salladım, ters çevirdim ışık tutarak her yerini taradım maalesef bulamıyorum. Çok küçük bir voda olduğundan tespit etmesi inanılmaz zor.

1 yıl önce PC aldım ve bende düşürdüm 1 yıldır bir problem olmadı.

Umarım sorun olmaz, aksi bir ana denk geldi M.2 yuvasının vidası da inanılmaz küçük ne yaptıysam (salladım, ters çevirdim vb) çıkmadı ya da göremedim.

Fazlasıyla salladım, ters çevirdim ışık tutarak her yerini taradım maalesef bulamıyorum. Çok küçük bir voda olduğundan tespit etmesi inanılmaz zor.

Hocam en kötü ihtimalle PSU'yu fakan söküp çıkarırsınız bence çıkarmaya uğraşın kısa devre kurbanı olmayın küçücük vida yüzünden.

O küçücük zımbırtı değeceği yere göre bütün sistemi uçurabilir. Artık iş şansa kalmış durumda.

Aynen öyle küçücük vidadan patlarsanız üzülürsünüz hocam ne yapın edin çıkarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı