Kasanın içini temizledim Bilgisayar yavaşladı

• Konuyu başlatan AhmetDogan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 17B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A

AhmetDogan

Ziyaretçi
Selam beyler. Geçen kasayı bir temizleyeyim dedim açtım hiç bir şeye dokunmadım bir ekran kartını anakarttan çıkardım, onun tozunu üfledim, başka hiç birşey yapmadım sonra geri taktım artık pc'de kasmalar başladı. Kasmalar daha çok tarayıcılarda belli oluyor ama ufak çaplı kasmalar. Ama daha önce böyle bir şey yoktu. İşlemcim 8 çekirdek üstünde harici fan var iyi soğutuyor, Tozun "t"si yok kasada. Ekran kartını çıkarıp baştan taktım halen aynı. Oyunlarda kasma yok ama işlem sırasında internette gezinirken Windows işletim sistemi üzerinde işler yaparken vs. çok hafif takılmalar oluyor. Neden oluyor bir bilgisi olan var mı bios güncel Catalys control centerde güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınızı profosyonel bir virüs programı ile temizleyin. Mutlaka bazı virüsler internet aracılığıyla bilgisayarına girmiş olabilir.

Kaspersky rescue disk ile tarattım tertemiz çıktı. Virüslük sitelere girmiyorum hep bilinen sitelerdeyim. Kasayı açmadan önce sorun yoktu açınca takılmaya başladı virüsle alakalı değil gibi.

İşlemci soğutucusunu adam gibi taktığınızdan emin olun.

Termal macun kurumuştur, ekran kartını sökerken kasa esnedi ise işlemci ile soğutucu arasındaki temassızlık artmıştır kuruyan termal macundan dolayı.

Arkadaşım niye banlıyorsun? Türkçeyi doğru kullandım ama gelip banlamışsın. Herneyse. Termal macunun markası cooler master daha 6 ay önce sürdüm. İşlemci fanı taş gibi hareket dahi etmiyor. Biosdan işlemci fan dönüş hızına baktım 925 rpm olarak gösteriyor.Bu normal midir anormal midir?

Ahmet, şuan hala ilk paylaşımında yazım yanlışların mevcut.

''Selam beyler. Geçen kasayı bir temizleyeyim dedim açtım hiç bir( )şeye dokunmadım bir ekran kartını anakarttan çıkardım, onun tozunu üfledim, başka hiç( )birşey yapmadım sonra geri taktım artık pc( )de kasmalar başladı. Kasmalar daha çok tarayıcılarda belli oluyor ama ufak çaplı kasmalar. Ama daha önce böyle bir( )şey yoktu. İşlemcim 8 çekirdek üstünde harici fan var iyi soğutuyor, Tozun t si yok kasada. Ekran kartını çıkarıp baştan taktım halen aynı. Oyunlarda kasma yok ama işlem sırasında internette gezinirken windows işletim sistemi üzerinde işler yaparken vs. çok hafif takılmalar oluyor. Neden oluyor bir bilgisi olan var mı bios güncel Catalys control centerde güncel.''

Dostum yanlışlar olacak. Beni banlayan Burak arkadaşında yanlışını Murat denen yetkili değiştirmiş. Neyse önemli olan benim sorunum.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar yardım edecek biri var mı?

İşlemci fanını temizle, dönmesini sağla.

Fan dönmesine dönüyordur da soğutucu ile işlemci arasındaki termal macun önemli. Onu yenileyin. Ekran kartının harici güç girişlerini tam ve doğru olarak taktınız mı ona da bakın. Bazı ekran kartları 2 adet harici güç girişine sahip olmasına rağmen tekini takınca da düşük performansta çalışıyormuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı